Snow Leopard reklamları Win7'ye karşı

Microsoft Windows 7 hakkında bu yorum kime ait? İşte şiddetlenen markalar savaşı!

  • Ali Güngör
Apple Windows 7 müşterilerini çekmek istiyor
İki dev şirket reklamlarda karşı karşıya

Makale: Windows 7 Apple'ın Snow Leopard'ına karşı

Amerika'da kötü giden ekonomiye karşın PC satışları yeniden güçleniyor. Windows 7'nin çıkışına günler kala Apple reklam kampanyasını körükleyerek, Windows 7'den spot ışıklarını çalmaya çalışıyor.

Gartner'ın ölçümüne göre, Amerika'da geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2.5 artan satışlar, IDC'nin ölçümüne göre ise yüzde 3.9 artmış. Ölçümlere göre Apple'ın satışları ortalamanın üzerine çıkarak yüzde 11.8 artmış. Bunda Mac'in 25'inci yılını doldurmuş olmasının etkisi olabileceği söylense de, analizcilere göre bu yükselişin sebebi Apple'ın yeni reklam kampanyaları.

Bu kampanya Windows XP'den Windows 7'ye geçişe saldırırken, Mac'lerin virüslerden daha az etkilendiğini vurguluyor. Microsoft'un da bu saldırıyı beklediği söylenebilir. Bu yüzden Microsoft, 13 Ekim tarihinde PC üreticilerine Windows 7 kurulu PC'lerin satışı için izin vermişti.

Snow Leopard'ın kritik hataları

Justin Long ve John Hodgman

Detaylara inecek olursak, Apple bu yeni reklamların etkili olacağına oldukça güveniyor. Windows 7 yerine Snow Leopard'ın tercih edileceğini düşünen Apple'ın sloganı "Get a Mac" yani "Mac edinin" oluyor.

Yeni reklamlarda her zaman olduğu gibi Justin Long ve John Hodgman yer alıyor. Bu sefer işin içinde Windows 7 de var. Apple, Snow Leopard'ın yaşadığı bazı sorunları göz önünden kaybetmeye uğraşıyor. Bunlardan birincisi Snow Leopard'ın güvenlik açığı olan Flash sürümüyle gelmesi; ikincisi ise misafir hesabından girildiğinde bütün hesap bilgilerinin silinmesine sebep olan bir program hatası.

Yeni reklamlar Windows 7'nin etkisiz olduğunu söylüyor ve Mac'in üstünlüklerini vurguluyor. Özellikle popüler Apple ürünleri olan iPhone ve iPod ile olan uyumun üzerinde durularak, yeni işletim sistemine tüketiciler bu açıdan çekilmeye çalışıyor.

Windows XP'den Windows 7'ye geçiş zahmetli

Apple seven kullanıcı

Windows XP kullanıcılarının Windows 7'ye geçişte bütün dosyalarını harici bir diske yedeklemeye çalışmasıyla, format atmasıyla ve yazılımları tekrar kurmasıyla dalga geçiyor.

Apple'ın başkan yardımcısı Phil Schiller de Windows 7 çıktığında müşterilerin Microsoft'tan umudu keserek Apple'a geçeceğini söylüyor. "XP'den Windows 7'ye geçiş için yapılması gerekenleri öğrenen herhangi bir kullanıcı delirecektir. Bunlarla uğraşacağınıza neden bir Mac almıyorsunuz?" diyor.

Apple daha önce Windows işletim sistemlerinin yeni sürümlerinde müşteri kazanmıştı. Buna güvenen şirket, bu sefer tam tersi bir durumla da karşılaşabilir. Windows 7'nin aldığı yaygın olumlu yorumların yanı sıra, Microsoft'un yürüttüğü reklam kampanyası da çok güçlü ve yaygın bir şekilde ilerliyor. Snow Leopard daha ucuz olmasına karşın Windows 7'nin en büyük avantajı daha rafine özelliklere sahip olması.

Makale: Windows 7 Apple'ın Snow Leopard'ına karşı

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

elma camı kırar cam açıksa elma aşşa düşer gibi bişey :D

ilk yorumu yapan ben oldum, vay be...

Yorumum "Makale: Windows 7 Apple'ın Snow Leopard'ına karşı"da yapılan yorumların tekrarlanmaması, çünkü doğru pek çok yorum vardı, yanlış pek çok yorum vardı; tartışıldı ve bitti.

Talebim, Apple'da PC platformlarına kurulabilsin yada kendi platformunun kullanımını ortaklıklar ile yaygınlaştırsın. Hangi taraf olursa olsun tekelin ne bize ne teknolojiye faydası var...

apple hayal dünyasında yaşıyor. pc kullanıcıları şimdiye kadarki DOS ve windows geçişlerinde bile çıldırmadıysa bundan sonra çıkacak hiç bir sistemde çıldırmaz. pcler insanları mücadele ve yaratıcılık duygusunu geliştirirken, macler gösteriş ve hazırcılık ortamı sunuyor.

Mac kullanacagima Windows 95 kullanmaya raziyim :)))

Mac işletim sistemini kullandım. hem Xpden hem linuxtan hızlı. Ama linuxtan vazgeçmek olmaz. Linuxa devam :)

"XP'den Windows 7'ye geçiş için yapılması gerekenleri öğrenen herhangi bir kullanıcı delirecektir. Bunlarla uğraşacağınıza neden bir Mac almıyorsunuz?"

Abi böyle diyosun da xp den mac e geçerken dosyaları harici bir diske bile değil bilgisayara atmak zorundayız. Üstelik bu bilgisayar cüzdanımızı boşaltan cinsten bir bilgisayar neden mac e geçelim ki?

Genel olarak Windows kullanıyorum ama Microsoft'un da duruşunu sevmiyorum. Buna rağmen Apple'ın bazen çok saçmaladığını düşünüyorum. Neymiş Xp'den 7'ye geçmek için dosyaları harici diske yedeklemek gerekiyormuş. Mac'e geçersek xp'den yükseltme mi yapacağız yine aynı şey. Bir farkı yok yani. Kaldi ki Mac üzerinde de yükseltmeler Windows'taki kadar devrimsel olmuyor. Bu yüzden de yükseltme işlemi daha kolay. Neyse bunların hepsi yalan şu Ati sorunum olmasa kesin Ubuntu kullanırdım. Ayrıca Edip Çiftçi'nin bu konu hakkındaki yorumunu merak ediyorum.

Intel PC ve Windows kullananlara da kullanmayanlara da selam olsun.

neden gidip mac alayım? her açılıp kapanmaya dosyalarım uçsun diyemi?

peki bilgisayar kullanmanın 3-5 tane programa dayandığını zanneden dar kafalı arkadaşlar bana sakın yok şu var yok bu var demesin...

acaba mac sistemlerde Autocad varmı? evinde serbest işlerle uğraşmak isteyen birisi geçimini mac ile sınırlayabilir mi? bir mühendis düşünün ki evinde kendi işini yapacak mac os ta kaç tane mühendislere yönelik program var? Autocad' in açık kaynak kodlu olanları bile var ve Autocad ile tam uyumlu. Ozaman Mac alan mühendisler aç kaldı ve elleri kolları bağlandı. Makina mühendisi kaç tane 3d program bulacak mac os için ? Evet var ama çooook sınırlı sayıda ve çok pahalı. Ya grafikerler ne yapsın gdip Adobe' nin plugin lerine para mı gömsün? Bir sürü ücretsiz program ve plugin varken nedn mac os' a mahkum 3-5 programla mahkum olayım? PARA KAZANMAK PİYASADA EN HIZLI OLMAK VE HİÇ KİMSENİN YAPAMADIĞINI YAPMAKLA GERÇEKLEŞİR...!!! bunu mac os için 3-5 programlamı yapacağım? kimse bana sakın şu var bu var diye saymasın 100 gb üzerinde bir program arşivim var ve neredeyse bu programlarla ve pluginlerle yapılamayacak bir şey yok ve %90' ını kullandım (üstün körü değil yoğun ve profesyonel olarak.!).

sadece photoshop ve birkaç zımbırtı çalıştıracağım diye gidip çöp machintosh almam kesinlikle...!!! her işimi yapabileceğim her an her türlü programı bulup alıştıracağım esnek bir INTEL PC VE WINDOWS ALIRIM bakarım keyfime...!!! günlerce mac os uyumlu progrm arayıp açmı kalacağım?

eğer ben 780 TL. lik bir laptop alıp Windows yüklemeseydim Borsa programlarımı yükleyemeyecek ve borsa verileri alamayacaktım. Söyleyin bana mac os uyumlu borsa programı ve veri sağlayan bir firma varmı?

bu mac sistemlerde autocad olmaz - Catia olmaz - 3d max olmaz - her istediğin sektöre yönelik programlar sınırlı PEKİ BU SİSTEMLERDE NE OLUR?

INTEL PC VE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

ACABA apple harici disk parasına mı satıyor süslü çöp kovası bilgisayarlarını?

mac sisteme geçmek için bilgilerimizi nereye kopyalacağız? milleti koyun yerine koydukları için apple dan daha çok gıcık amaya başladım...!!!

ya şu sistem hataları ne olacak? bide bana hatalı sistem mi satacaklar?
yahu bunlar hakkatten sömürgeci...

INTEL PC VE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

edipciftci bildigin bir şey yok

biliyormus gibi anlatıyorsun.

asosyal

edipciftci, hala 3-5 program diyorsun ya...

Windows taki her program mac te çalıştığı gibi, buna ihtiyacınız da olmuyor, kullanan herkesin ortak görüşü bu. Hala ne zırvalıyorsun anlamak imkansız.
Mac, hatasız bir sistem. 40 yılda bir, 25 milyon mac ten 2sinde hata çıkınca burada haber oluyor. Windows hataları o kadar yaygın ki, haber değer bile yok...
Bu takıntı, bu çekememezlik, bu kıskançlık nedendir anlamak mümkün değil...

bir windows 7 en fazla 432,18 TL (hepsiburada) civarlarında fakat MAC OS Kullanmak için sevdiğiniz ve alıştığınız bilgisayarınızdan uzaklaşıp yeni bir bilgisayar almanız gerekiyor ve bu kesinlikle MAC olmalı. Belki eski bilgisayarınızı bir kenara kaldırıp saklayacaksınız belki de değerinden düşük fiyata satacaksınız.
Bilindik ev uygulamalarını ve kullanım alışkanlığını devam ettireceğimizi düşünerek düşünerek fiyat verirsek.

Mac mini 1920,98+ TL (bilkom)
MacBook pro 13" 3075,11+ TL (bilkom)
MacBook pro 15" 4357,48+ TL (bilkom)
MacBook pro 17" 5957,87+ TL (bilkom)
MacBook Air 4742,19 TL ile 7178,68 TL arası (bilkom)
MacBook 2433,93 TL ile 4357,48 TL arasında (bilkom)
iMac 3203,35 TL ile 5819,37 TL arasında (bilkom)
Mac Pro 8973,99 TL ile 16668,18 TL arasında (bilkom)
(korkmayın fiyatlara kdv dahilmiş)

biliyorum MAC kullanmak sana da pek mantıklı gelmedi. Üstelik benim severek kullandığım ve eğitimini aldığım programları da çalıştıramıyor:( daha önceden 6 aylık işkence dolu mac sahibi olmama rağmen atılan palavra şudur, mac kusursuzdur :) yalan emin olun yalan

Yukarıdakileri okuyup yinede kız arkadaşınızın pahalı parfümünden etkilenip bir mac aldınız, hatta masaüstü bir MAC sistemi alırsanız bilgisayarınızı kesinlikle misafir odasına koymalısınız aksi halde siz ve aileniz dışında pek fazla kişi göremez dolayısıyla HAVA ATAMAZSINIZ.

Taşınabilir bir Mac kullanırken de dikkat edin mekinize uyumlu bir kıyafet giyin ve kesinlikle marka olsun pahalı olsun markası da kocaman yazsın dahası fiyat etiketini sökmeyin :) dahada uyumlu olmak isterseniz macbook'u çantanızda değil elinizde taşıyın dilerseniz daha uyumlu olmak için bütün vücudunuzu (yüzünüz hariç) mat alüminyum folyo ile sarın:)
arkadaşlarınızla uzaktan selamlaşırken deeee Multi-Touch Trackpad hareketlerini yapar gibi elinizi sallayın.

infoman, her zamanki gibi takıntılı ve boş bir mesaj yazmış.
Kendinden bekleneni yapmış. içeriğinde en ufak bir bilgi yok, boş palavralar. Tek doğru şey fiyatlar, ama biraz , çok az art niyetli olmasa, Toshiba Protoege, Sony Viao nun Mac inceliğinde, mac kalitesine YAKIN (YAKIN diyorum çünkü ASLA ASLA ASLA eşit değil) modellerinin fiyatları da bu düzeyde.
Ayrıca Mac kullanıcılarının %80i hava atmak için değil, başağrısız sorunsuz iyi bir sistem kullanmak için alır.
Param var, en iyisinin almak istiyorum diyen, ve işi bilen birisi gider direk, hiç düşünmeden MACBOOK PRO alır. Zaten gözü ve kulağı olan, hayatında chip dışında bir iki birşey okuyan da biri görür bunu, her yerde NASADA, googleda, ORACLEda, üniversitelerde, yöneticiler en üst düzeydeki kişiler hep Macbook Pro ve Mac Pro kullanır, hiçbirinin de havaya ihtiyacı yoktur.
Ayrıca, Mac lerin hepsi bütün Windows programlarını EMULATORSUZ ÇALIŞTIRIR.
Ayrıca Türkiyede, ABD de birçok üst düzey üniversitede bulundum, İŞLETİM SİSTEMLERİ (Operating Systems) konusunda konferanslara katıldım, DAHA WINDOWS MAC OS X TEN İYİDİR diyen bir tane uzmana rastlamadım, Microsoft çalışanları bile öyle demezler, başka şekilde pazarlar: Bizimki ucuz, çok yaygın derler, ama DAHA İYİ DAHA HIZLI DAHA GÜVENLİ DAHA SORUNSUZ ASSSLLAAAAA DEMEZLER.

mac sistemler ÇOK pahalı TR şartlarında ASLA yaygınlaşamaz.
Toplama pc +Orjinal windows 7ultimate dahi macin fiyatlarının yarısı dahi etmiyor seçim belli.
Aklın yolu: toplama sistem(ki bunun tadı başka) + orjinal windows(olmadı korsan)

centauri öncelikle bilmelisin ki ben asla takıntılı olmam ben mantığın ve bilginin peşinden koşarım aklıma ne gelirse o nu araştırırım araştırmada sınır yer yurt tanımam benim adımı bile bilmediin halde nasıl daha ilerisi olan kişiliğim hakkında olumsuz yorum yapabiliyorsun? sana bu hakkı verdiğimi sanmıyorum.

iddaya giriyorum windows 7 macostan çok daha hızlı çalışır.

centauri gibi ömrünü Apple'a adamış at gözlüklü birine inanmak pek insan mantığına yatmaz. Yok bütün programlar çalışıyormuş bıraksana kardeşim bütün mac kullananlar mac uyumlu program arayışının zor olduğunu yazar söyler sen tam tersini söylüyorsun. cart curt yok artık desteklenmiyor yok bilmem ne oldu uyarılarını hiç söylemiyorsunuz.

Param var en iyisini almak istiyorum ve windows kullanıyorum. ayrıca windows 7 ile ilgili şuan hiçbir sorunumda yok başımda ağrımıyor. kendi kafanızdan uyduruyorsunuz, bi tutturmuşsunuz windows virüslü göçer bozulur diye başka birşey yok hep aynı palavra.
Amerikan sempatizanı gibi bir sürü firma kurum saymışsın, be kardeşim google sadece mac mi kullanıyor? Mac kullansa dünya kadar windows uygulamasını nasıl üretip geliştiriyorlar? bunları nasıl deneyip test ediyorlar, steve Baban reklam olsun diye gidip 5-10 tane mac hediye etmiştir gelip onu bize sayıyorsun. kaç tane üniversite kurum kuruluş sayabilirsin? 3? 5? 10? 30? diğerleri ben dahil hepimiz akılsızız ki gidip PC ve windows kullanıyoruz. Bu imaların tamamen terbiyesizlik bir kaç bir yere gitmişsin mac sahibi olmuşsun fakat bu senin kişiliğine pek faydalı olmamış.
Havaya ihtiyacı olmayanlar belki saydığın firmalar olabilir zaten macciler kendilerine nasıl hava atacaklarsa:D fakat sizin kadar mac reklamcısı ve mekim var diye hava atan biri görmedim siz bahsettiğiniz %20 nin içindesiniz belliki:D

Bilgisayar dünyasında en popüler 3 seçeneğimiz var.
1-windows
2-linux
3-macfos

Bunlardan birini seçeceğiz bana şuan için en mantıklı gelen windows ve bir çok kişide mantıklı olduğu için windowsu seçmiştir seçecektir! üç tane adını senin uzman koyduğun adam kullanıyor diye tutup bütün chip sakinleri macfosa mı geçecek? onlar uzmanda ben, chip, bu konuda adını duyurmuş bir çok kişi uzman değil mi?
WINDOWS MekFOSTAN İYİDİR diyen çıkmaz çünkü saçmalıklarınızla adamların kafasını ütüleyeceğiniz bilirler:) dahası bulunduğunuz ortam apple tanrısı steve jobsa tapınma mabedi de olabilir ki windowscuların orda bulunması biraz fakir bir düşünce olur :D

Sana soruyorum sen apple için hangi programları yazdın hangi donanımları ürettin Apple fabrikasında çalışsan hangi pozisyonda ne görevde çalışabilirsin? uzmanlık ve bilir kişi kuvvetini görelim bakalım.

eminim chip forumlarını bir dolaşsan sana bildiklerinin 10 kat daha fazlasını öğretecek derecede bilgi mevcuttur.

senin bilgisayarınla benim bilgisayarımı her türlü koşulda darbe dahil karşılaştırmaya hazırım

mac kullanmak eğer ayda size binlerce lira getirmiyorsa tamamen hatalı bir davranış. hatta fetişizm... ben aranjörüm stüdyoların mac kullanmasını da komik buluyorum. çünkü örneğin windowsta biçimlendirdiğim harici diskimi mace takınca veriyi çok yavaş alıyor. (mac pro bunlar hemde) ayrıca veri alıyor fakat veri yazmıyor. çünkü steve denen herif mac pc diye bir format icad etmiş. saçmalığa bakar mısınız? ayrıca ev kullancılarını göz önüne alalım. adam oyun oynayacak çalışmaz. messengerin bile mac versiyonunu bulacaksınız. arkadaşın dediği gibi windows 95 macden çok daha mantıklı bir seçimdir.

WINDOWS 7 artik raflarda yerini aldi Bazi kesimler tarafindan bu pek hos karsilanmayacak hatta Hemen yarin camur atmalar baslar......
Ben Win7 son kurusuna kadar hak ettigini düsünüyorum bir PC Oyunu 50 ila 100 $ arasi oynama süresi maximum 10 saat diyelim ? Peki Windows 7 nin süresi ? 5 yil belkide daha fazla ??? bazilari gibi millete 20 $ OS diye SP yutturmuyor bari =)) siz 30 dkda sp nizi kurduk diye övünürken Vista SP2 Kendi PC'mde 15 Min? bu arada son OS yada SP tam bi fiyasko "Hata haberlerinden baska bisey göremiyorum bu sitede" Steve onlarin yamalariyla ugrasa dursun hergün bir baska problem yok Guest hesabi hatasi ciddi hata önemli hata =)) bunlari duydukca ne yalan söyliyeyim keyfim yerine geliyor =)) Hani sizin OSniz sorunsuzdu? bu OS nin ismini anmayacagim cünkü nefret ediyorum :D Windows 7 Vistadan da kötü olsa (ben hic sanmiyorum Marttan beri Beta sürümlerinden RC, RTM olmak üzeri hepsini kullandim bir problem cikacagini sanmiyorum raporlar olumlu gibi duruyor ama her ihtimale karsi büyük konusmamak lazım (BAZILARININ YAPTIGI GIBI BOBURLENMEMEKTE LAZIM) ama yinede paraya kiyar veririm Laptopum Win7 Upgrade anlasmali 20 dolara bu isi hallettim bile :) Son olarak komik duruma dusmeye basladilar Windows XP den 7 ye gecis sorunluymus yedekleme felan yapilacak ugrasmayin Bize gecin demissiniz ? afedersiniz ama =)) Sizin ürününüze gecerken ne yapacagiz ? PC' deki DATAlari nasil aktaracagim sizin ürüne ? BackUp yapmadan mi ? =))
Steve Aciklama bekliyorum ? =))

1- Snow Leopard ile Leopard arasında, Windows 95 ile Win 7 arasında olduğundan daha çok fark var pratikte. Tamamen 64 bite geçiş var, yeni kernel var. Ama yüzeysel bakarsanız göremezsiniz, kullanmak lazım. Yok SP imiş filan deme, bilgisizlik.

2- Infoman, hiçbir konuda hiçbir bilgin yok. Zaten, MAc hakkında böyle konuşanların bilgisi yok.
Ben ömürümü mac e adamadım, 15 yıldır PC kullanıyorum, 1 yıldır Mac kullanıyorum, o da iş dışında. 4 çekirdekli HP Server PC var evimde. HP laptop ım var. Macbook Prom var. Bilgisayar mühendisiyim, tüm işletim sistemlerinin yapılarını ne işe yaradıklarını nasıl çalıştıklarını biliyorum.
Google mac kullanıyor demedim, google ın en tepesindeki insanlar Mac kullanmayı tercih ediyor.Parası ve imkanı olan ve beyni olan Mac kulllanıyor, bunun örneği.
Ayrıca 3-5 üniversite değil, dünyanın en iyi üniversitelerinde Mac kullanım oranı %80lerde. Sen tabi dünyanın en iyi üniversitelerinin hangileri olduğunu da bilmiyorsundur, cehaletinden kaynaklı olarak.
Yale, Cornell, UCLA, MIT, Stanford, UCSD, UC Berkeley, Cambridge..

Şaka gibi, hala Mac in yazılım desteğinden bahsediyorsun.
Okuduğunu anlamıyor musun? 100 kere söylemedim mi? Linkler göndermedim mi? Heralde duvara anlatsaydım daha iyi anlardı, artık Mac lerin Windows çalıştırdığını, ve hatta en hızlı Windows çalıştıran notebook bilgisayarların Mac olduğunu???

Ama Mac sahibi kimse bunu tercih etmiyor, çünkü Mac OS X daha iyi, kullanması daha zevkli, daha hızlı, daha güvenli.
Windows 7nin de Mac kadar hızlı olma şansı asla yok, teknik olarak mümkün değil, boyundan büyük konularda bilmiş yorumlar yapma.
Sana şimdi sebeplerini anlatırım, hiçbirşey anlamazsın ama.
Bulunduğum ortam, şu an işyeri, burada hiç Mac yok. İşyerlerinde Mac olmasına da gerek yok, çünkü işyerlerindeki bilgisayarlar spesifik amaçlarla kullanıyorlar sadece belli işleri yapmaları için. Dolayısıyla ucuz olmaları lazım.Yani çevrem Mac cenneti filan değil. Windowsu da Mac i de Linux u de senden çok daha iyi biliyorum.

Ayrıca bilgisayarlarımızı çarpıştıralım diyorsan, cidden, İLKOKULA geri dönmen lazım. Plastik parçalardan yapılmış bir cihazı, TEK PARÇA METALDEN daha güçlü zannetmek, nasıl bir psikolojidir diyeceğim artık, bu kadar mı KÖR EDER insanın gözlerini birşey.
İngilizcen yok muhtemelen, herhangi bir bilgin ilgin yok. Ama google diye bi site var, onu biliyorsan, dünyanın her yerindeki kıyaslamalara filan bak en azından.

Dediğim gibi senin bilgisayar dünyası konusunda ne teknik bilgin var, ne de herhangibirşey okumuşluğun var. Mail adresini ver, sana "işletim sistemleri" ders kitabını filan yollim.kör cahil insanlarımızı bilgilendirmezsek, türkiye geri kalmaya devam edecek.

1- Snow Leopard ile Leopard arasında, Windows 95 ile Win 7 arasında olduğundan daha çok fark var pratikte. Tamamen 64 bite geçiş var, yeni kernel var. Ama yüzeysel bakarsanız göremezsiniz, kullanmak lazım. Yok SP imiş filan deme, bilgisizlik.

Bilgisizlik mi ? chip.com.tr bu konu hakkinda haberi bile var ? site bilgisiz o zaman ???? =)) madem bu kadar cok biliyorsunuz bir webpage kurunda bizi aydinlatin =))

bu arada Bilgisayar Mühendisiniz ve PC'de HP Kullaniyorsunuz ? ilginc :)

Apple Mac FOS Kör Leopard :D Bu hayvan isimleride ne olakiiii :d Sanki uzaya çıkmışlarda ne reklam ne :d yıllarca iwork ve ilife kullanırsınız , ne yapacaksın atış alanınız kısıtlı :D messenger programınıza bile 2010 da Görüntülü konuşma özelliği geldi onu bile siz beceremediniz microsoft yaptı saygılar :d

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play