Sohbet ve daha fazlası: Trillian Astra

İnternetteki benzeri içinden sıyrılmayı başaran bir MSN alternatifiyle tanışın!

  • Ümit Öncel
Sohbet ve daha fazlası: Trillian Astra
Trillian Astra pek çok özelliği ile dikkat çekiyor

Günümüzde hemen her internet kullanıcısı en azından bir sohbet yazılımı kullanıyor. Fakat pek çok kişi tek bir sohbet programı ile yetinmek yerine birden fazla farklı sohbet uygulamasına ve bunların her biri için ayrı ayrı hesaplara sahip.

Trillian ise temel olarak farklı sohbet uygulamalarını ayrı ayrı çalıştırmak yerine, tek bir program ile tüm sohbet yazılımları ve hesaplarınızı bir arada kullanma özelliği sunuyor. Üstelik Trillian'ın son sürümü Astra bu konuda oldukça başarılı.

Bu başarısının ardında ise Trillian'ın sadece farklı sohbet programlarını tek çatı altında toplamanın ötesine geçmiş olması yatıyor. Artık Trillian ile sadece Google, MySpace IM, Skype, AIM, ICQ, MSN, Yahoo ve IRC gibi sohbet programlarını bir tek programdan çalıştırmakla kalmayacaksınız, bunun yanı sıra e-postalarınızı, takip ettiğiniz RSS beslemelerini ve hatta Facebook ve Twitter bile tek bir program ile elinizin altında olacak.

Trillian Astra'nın ücretli ve ücretsiz olarak iki sürümü bulunuyor. Her ne kadar ücretli sürümü çok daha gelişmiş özelliklere sahip olsa da (bu özellikleri 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz), ücretsiz sürümünün sağladığı kolaylıklar da oldukça fazla. Eğer sohbet programları, RSS ve sosyal ağ sitelerinin sıkı bir takipçisiyseniz Trillian Astra'yı bu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

İyide bu msnye alternatif olmuyorki, msn messenger sadece bir yazılımdan ibaret değilki.

ebuddy.com u kullanıyorum
mesajlaşma yazılımı ücretli olumuymuş.

güzel olmasına güzel ve iyi bir program ama birde Türkçe dil seçildiğinde düzgün çalışsa uygulama daha iyi olacak. Türkçe dil seçildiğinde tema hatası veriyor. O yüzden English seçili halde uygulamayı çalıştırın... Ben öyle kullanıyorum.

bende miranda im var oda bu program kadar güzel ve kullanışlı ama! ilk aşamada herşeyi otomatige baglamak için bir hayli ugraşmanız gerekiyor o sıkıcı geri kalan herşey güzel hızlı en önemlisi ;)

neden para vereyim ki? msn ücretsiz ve çok daha iyi..

en yaygın msn messenger buna hiç birisi rakip olamaz

Yeni messenger 90-100 Mbyte lara varan kurulum dosyalarıyla geldi.Aklımda direkt 2 şey canlandı hemen;
Birincisi Windows muhbir servisleri artık ayyuka çıktı dedim.Evde odanızda gaz çıkarsanız dünyanın öbür tarafında birilerinin haberi olacak açıkcası.
Bir diğeri ise ram ve harddisk canavarı saçma sapan biçimsiz,şık görünmeyen,kullanışsız ve her 2 işlemden birinde sürekli bir takım mesajlar ve denetimlerle uyarılarla sizi işinizden edip keyfinizin içine eden bir yazlım üretmekti amaçları.Gayette başarılı oldular.Tiksindim Messenger 9 dan.Vista da aynı değilmi.Har halta karışmıyormu.Bilgisayarı siz mi kullanıyorsunuz o mu belli değil.
Özetle 90 mbyte lık yazılımla uzay mekiği yolcu uçağı uçurulur kardeşim.10 mbyte ile işin içinden çıkan kibar güzel yazılımlar var.Biraz daha özelleştirilebilseler hiç bakmam salak MSN in gözyaşına

Gopca yazmış:
güzel olmasına güzel ve iyi bir program ama birde Türkçe dil seçildiğinde düzgün çalışsa uygulama daha iyi olacak. Türkçe dil seçildiğinde tema hatası veriyor. O yüzden English seçili halde uygulamayı çalıştırın... Ben öyle kullanıyorum.
Bugün 11:21

Evet Gopca bağlantı penceresinde ingilizceyi seçip bağlantı kurulduktan hemen sonra Türkçe seçip türkçe kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook chatide buna ekleye biliyor. emaillerinizi kontrol ediyor. Aynı anda facebooktaki arkadaşlarınızın neler yaptığını görebiliyorsunuz. Hemde tek programda teşekkürler chip.

Trillianda iyidir fakat Pidgin'i hiçbirşeye değişmem. Çok sade ve hızlı çalışıyor.
En büyük özelliklerinden birisi ,

AIM,Bonjour,ICQ,MySpace,XMPP,GTalk gibi MS Messenger dışındaki bir sürü protokolüde desteklemesi + olarak küçük bir eklentiyle Facebook hesabınızıda ekleyebiliyorsunuz

Ve bu program MacOS, Windows, Linux işletim sistemlerinin hepsinde çalışıyor.

Tek kötü yanı MSN Messengerdaki gibi webcam + sesli görüntü yapmada eksik olması.Onun içinde Skype kullanın görüntülü konuşmada daha iyidir.

Ayrıntılı bilgi ve download için : www.pidgin.im adresine gözatabilirsiniz.

msn'e alternatif tabi ki...
ben digsby kullanıyorum, msn açmıyorum aylardır...
çok daha rahat, ve tüm fonksiyonlar çalışyıor..
bu programı da benemeyi düşünüyorum, ama digsby'le karşılaştırmaları nasıl bilmiorum..

Nasıl "bir yazılımdan ibaret değil"? Ne peki? Büyülü bir şey mi?
Bir zamanlar insanlar ICQ için bilgisayar alıyordu, şimdi MSN için alıyor. Tek fark bu. Gün gelir o da çöpe atılır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play