Sokakları bir de kedi gözüyle gezin!

Google'ın Street View hizmeti ile sokakları gezebiliyoruz. Ama Japonların Street View'ı biraz farklı

Sokakları bir de kedi gözüyle gezin!

Eğer Google Sokak Görünümü'nde (Street View) kedilerin eksikliğini hissediyorsanız yalnız değilsiniz. Görünene göre Japonlar da bu eksikliği hissetti ve ortaya Cat Street View (Kedi Sokak Görünümü) çıktı.

Basın açıklamasında söylendiğine göre kedileri ile ünlü olan Hiroshima bölgesinde bir turizm kampanyasının parçası olarak, bölgenin turizm bölümü Street View tarzında bir internet sitesi kurdu ancak bu kez görünüm, insan değil kedi gözünden gösteriliyor. Tabii ki bu uğraşın gereksiz olduğu söylenebilir ancak şehri internet üzerinden gezmenin eğlenceli bir yolu olduğu kesin.

Şehrin turizm bölümünün de belirttiği üzere "Hiroshima'nın manzaralarını ve arka sokaklarının gizli güzelliklerini, bunları iyi bilen kedilerin perspektifinden deneyimleyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz." Ayrıca yine turizm bölümü tarafından söylenen göre Cat Street View "aynı zamanda kedileri ile ünlü yokuşlar kasabası Onomichi üzerine bol miktarda bilgiye sahip."

Cat Street View şu anda Onomichi şehrinin sadece dört bölümünü gezmenize imkan tanımakta. Şehir içerisinde gezerken açılan pencereler aracılığı ile ilgi çekici bölgeler hakkında bilgi, fotoğraf, video ve benzeri veriler sunulmakta.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost