Soma'ya yardım eden Android uygulaması!

Bu uygulamayı kurarak hem Soma'da hayatını kaybedenlerin ailelerine yardımda bulunabilir, hem de...

Soma'ya yardım eden Android uygulaması!

Soma'da yaşamını yitiren vatandaşlarımızın ailelerine destek olmak istiyorsanız, artık indirip kurabileceğiniz bir uygulama var.

Kim Aramış, Turkcell Kim Aramış ve Cep Açık servislerini kullanan kullanıcılar için basit ve bir uygulama ve Google Play'den indirilebiliyor. Kim Aramış uygulaması, Cep Açık ve Kim Aramış servislerinden gelen mesajlardaki telefon numaralarını, rehberinizdeki isimlerle eşleştirerek, size kimin aradığını telefon numarası yerine isimle gösterebiliyor.

Kullanımı oldukça basit olan bu uygulamayı 2 TL'ye Google Play'den Android'li cebinize yüklemeniz mümkün. Uygulamanın geliştiricisi, 100.000 indirmeye ulaşmayı, böylece Soma'da yaşamını yitirenlerin ailelerini ziyaret edip, onlara uygulamadan elde edilen tüm gelirler sayesinde biraz olsun katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Google Play bağlantısı: Kim Aramış

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

insanların telefon numaralarını kendi rehberlerinden alıp tele anket ve tele satış ofislerine satmak için çok güzel bir yöntem.

Sacmalik... Kendim gider parami veririm arkadas.

He he inandik vereceginizeO

Mevcut uygulama hiç güvenilir değil. Rehberinizdekileri birebir veritabanına kopyalıyor ve başkalarına sunuyor. Mesela rehberinizde hayatım, annem, babam gibi isimlerle kayııtlı numaraları başkaları da o isimle görüyor. Saçma sapan...

@24 May 2014 22:09 Uygulama da veritabanı olduğunu nereden çıkardınız. arayan numarayı contact listesinde arayıp ismi göstermiş.

Uygulamayı yüklediğinizde sadece mesajları okuma izni istiyor. Başka herhangi bir izin istemiyor. Burada chip.com.tr nin sayfasında öle bir art niyet olacağını zannetmem, sanmıyorum. Uygulama da arayüz geliştirilse daha da güzel olur. İnşallah faydalı olur. Emeğe sağlık.

Arkadaşlar test amaçlı yapılmış basit ve fonksiyonel uygulamamız için öneri ve görüşler çok önemli. İlk olarak uygulamamız herhangi bir server da dataları depolamamaktadır. indirme sayısına orantılı olarak yardım tutarı da yapacağımız bir duyuru ile isteyen kullanıcıların katılımı ile şeffaf olacaktır. Test amaçlı geliştirdiğimiz Kim Aramış, kar amacı gütmüyor. Lütfen diğer ücretsiz uygulamalarımızı da indirip öneri ve eleştirilerinizi yapınız. Belli mi olur, insanlığa faydalı, işe yarar bir uygulamayı da hep birlikte geliştiririz:=) .

Mevcut uygulama hiç güvenilir değil diye cümleye başlamıştım. 24 Mayıs 2014 22:09'a cevaben. Amacım polemik değil öncelikle bunu belirtmek isterim :) Ben iddia değil yaşadığım şeyi söyledim. Ama uygulamayı bir yıl kadar önce kullanmıştım bunu da belirteyim. Vertabanı oolduğunu nerden çıkardın demişsiniz. Şuradan çıkardım. Uygulamayı başka bir cihazda kurdum ve numarayı yada isimden numarayı arattım. Sonuç benim diğer telefonumda olan rehberimde kaydedilen isimleri görmemle sonuçlandı.. O yüzden ben şuan uygulamayı yüklemeye korkuyorum.

Bu arada Türk uygulama geliştiricilerimizi olabildiğince uygulamalarını yükleyerek ve iyi puanlar vererek ve hatta hatta yapıcı eleştirilerde bulunarak desteklemeyw çalışıyorum. Emin olun siz geliştiriciler olarak emekleriniz boşa çıkmıyor. Sizlere en derin saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Sen de yorum yaz