Son Xbox One iddiası gerçek olmayacak!

Hakkında ortaya atılan hemen her iddia doğru çıkan cihaz hakkındaki son söylenti, bu kez yalan çıktı

  • Levent Öztürk
Son Xbox One iddiası gerçek olmayacak!

Microsoft, yeni çıkacak olan Xbox One'ın açıklanan özelliklerinde değişiklik yapmaya karşı olmadığını şimdiye kadar pek çok kez gösterdi. Konsolun DRM'ından vazgeçildi, kullanılmış oyun konusunda var olan kısıtlamalar değiştirildi ve en son olarak konsol GPU'sunun saat hızını güçlendirildi. Bunların dışında, tüm Xbox One donanım paketlerine bir kulaklık seti ekleyeceğini açıklayarak daha önce "kulaklık olmayacağı" şeklindeki açıklamasını da değiştirmiş oldu.

Ancak yakın zamanda isimsiz kaynaklar tarafından ortaya atılan, Microsoft'un büyük bir donanım değişikliğine giderek Xbox One'da yer alan RAM miktarını 8 GB'tan 12 GB'a yükselteceği iddiası ne yazık ki yalanlandı. Üretim planlaması yöneticisi Albert Penello, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir açıklama ile bu iddianın doğru olmadığını belirtti: "Kulaklık setini sevdiğiniz için mutluyum. Sadece açıklık getirmek için belirteyim, RAM'i 12GB'a yükselmiyoruz. Oyun performansı konusunda oldukça memnunuz – her şey çok güzel gözüküyor."

Xbox One ve Sony'nin PlayStation 4'ünün her biri 8GB RAM'e sahip olacak ancak PS4 GDDR5 seçeneğini sunacak ve 170.6 GB/s bandwidth'i için 5500 MHz özelliğine sahip olacak. Xbox One ise DDR3 RAM kullanırken, 68.3 GB/s bandwidth ile 2133 MHz özelliklerinde olacak. Ancak belirtmek lazım ki Xbox ayrıca 32MB'lık bir eSRAM e sahip olacak ve bunun 102 GB/s gibi bir bandwidth desteği sunması gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ram 8gb oldukça yeterli. sadece oyun tarafından kullanılacağı için sorun olmaz ki.

microsoft gerçekten yazılım devi çok iyi ürünleri var ama playstion bir tutku meselesi fanları daha çok ben daha xbox cafe görmedim siz gördünüz mü ?

@14 Ağu 2013 21:53 Tek tük de olsa var. Ama Playstation Cafe de bir marka gibi oldu. Aldığımız her mendilin markası Selpak olmasa da hepsine Selpak dediğimiz gibi.

sram sayesinde ram güçleri eşitlenmiş mi oluyor yani? öyle oluyor ise sram i güçlendirmek ve hızlandırmak daha iyi olabilir. hep GB lara alıştığımızdan 32MB görünce anlayamıyoruz.

Sony gibi tek seferde yap hergün bise değiştiriyor ayrıca sürekli internet bağlı kalması 2 el oyun oynatmamasi unutmadım kaldırmis olsalarda kendilerini tekel zannediyorlar sony olmazsaydi bunlar zıvanadan çıkarlar bunlara para kaptırmayın

benim anlamadığım microsoft 3 işletim sistemi ve bir sürü hizmet çalıştırıyor konsolda ama sony nin tek işletim sisteminden neredeyse daha az yer kaplıyor ram de. ???

Sen de yorum yaz