Sonunda Microsoft cevap verdi!

Eleştiri üzerine eleştiri altında kalan Microsoft, sonunda bir açıklamada bulundu...

  • Ertuğrul Süngü
Dave Luehmann konuştu
Fable III PC'ye de gelecek

Konsollar aldı başını gitti ama peki bilgisayar oyuncuları ne durumda? Bu sorunun cevabının farkında olan Microsoft, son zamanlarda birçok eleştiri yağmuruna tutuldu. Özellikle bilgisayar oyunlarına verdiği desteğin azaldığı ve Games for Windows Live servisiyle yeterince ilgilenilmediği yönündeki eleştiriler Dave Luehmann'ın MCV ile yaptığı röportajda şu sözleri sarf etmesine yol açtı:

Luehmann; "Şu anda üzerimize yağan eleştiriler sadece konsol yönünde çalışmalar yaptığımız yönünde. Fakat biz de durumun farkındayız ve elimizdeki kaynakları bilgisayar yönünde de harcıyoruz. Diğer firmalarsa bu konuda Microsoft'un liderliğini benimsemeliler ama öyle yapacaklarını hiç de zannetmiyorum. Bilgisayar oyunculuğunu ilerletmek ve yeniliklerle donatmak bizim işimiz. Bazen bu konuda çok büyük atılımlar gerçekleştiriyoruz, bazen de hiçbir şey yapmıyoruz. Artık toparlanmamızın vakti geldi" >diyerek Microsoft'un üzerindeki baskıyı açık bir şekilde dile getirmiş oldu.

Bu tarzdaki eleştirileri yok etmek içinse Microsoft ilk olarak; Fable III, Age of Empires Online ve Microsoft Fligt gibi oyunları Games for Windows Live servisi desteğiyle birlikte bilgisayar oyuncularının kullanımına açacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

microsoft yapar işini. endişeye gerek yok.

Konsoldaki birçok oyun pc'de yok en büyük örnek god of war 1-2-(3)

Steam varken Games for Windows Live ile kim uğraşsın.

aslında sorunun çözümü gayet basit istenirse yapılır ama istemek gerek şirketler gerçekten bu sorunu çözmek istemiyorlar gibi çünkü çözün aslında gayet basit şöyle; konsollar her geçn gün bilgisayar özelliği kazanırken yani bilgisayarlaşırken, bilgisayarlarda konsollaşmaya başlıyor çünkü çoğu kişi bilgisayarı oyun, flim müzik, iş, ofis, kısacası her istediğini yapabileceği bir makine olduğu için alıyor, maden konsol oyunları var madem bu oyunları korsandan korumak konsola yapıyolar çözüm basit bir "konsol PC" üretsinler. böylece 32 veya 64 bitle uğraşmak yerine doğrudan 128 bit'e geçiş yapılır, oyuncular oyun kurmaktan kurtulur, oyun severlerse aradığı oyunu rahatça bulabilir ve hem bilgisayar rahatlığına kavuşulur ve hemde daha sürüyle avantajlar oluşur. şirketler kafayı iyi çalıştırırlarsa konsoldan daha kar elde edeceklerini görücekler. bilgisayarların tam potansiyelini hala kimse tam göremedi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play