Sonunda o da film oluyor!

Bugüne dek pek çok şey hakkında film çekildi ama yeni gelecek bu film, kesinlikle bir ilk olacak!

  • Ertuğrul Süngü
Eski teknoloji yine gün yüzüne çıkıyor
Peki filmlerde nasıl resimler var?

Fotoğraf makinesi endüstrisi gelişmeye başladığından bu yana çok şey değişti. Pek tabii bu değişimlerin arasında en çok göze batan; bilindik filmli makinelerinin yerini dijital SLR cihazların alması oldu.

Fakat bu gelişim öyle görünüyor ki Johnathon Han isimli yönetmeni birazcık rahatsız etmiş. The Chronicles of Narnia, Beowulf ve Spider Man 3 gibi filmlerin arkasındaki isim olan yönetmenimiz, DreamWorks ile çok fantastik bir film projesinin altına imzasını attı. Her şeyi ilginç kılansa; böyle bir ikilinin film yapmasından daha çok, yapacakları filmin senaryosunun konusu oldu.

Bilindiği kadarıyla film "Kodachrome Film"ler hakkında olacak, yani ölmeye yüz tutan fotoğraf filmleri... Dramatik bir anlatımla başlayacak film, bir baba ile oğlun serüvenini anlatıyor. Bu ikilinin yegane amacıysa ellerindeki filmlerin kimyasalları bozulmadan kırmızı odaya sokup görüntülere ulaşabilmek. Bu işi zamanında yapabilecekler mi? Yolda karşılarına yaratıklar çıkacak mı? Bu ve benzeri soruların cevabını filmi izlediğimizde alacağız ama asıl sorulması gereken soru şu; "Hollywood ne zaman adam gibi bir senaryo ile karşımıza çıkabilecek?"

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ben bu film senaryosunu Hollywood filmlerinin birçoüundan derin ve anlamlı buldum!:)

Hakkatten dramatikmiş

"Hollywood ne zaman adam gibi bir senaryo ile karşımıza çıkabilecek?"
-------------------------------------------------------------------------
kolayı var

bizim dizilerin senaryosunu yazan senaristlerden senaryoları satın alsınlar!

1000000 yıl sonra belki :(

nasıl gereksiz bir sorudur "ne zaman adam akıllı senaryo ile karşımıza çıkacak" bu soruyu soran ya hiç film izlememiş yada izlemedik film bırakmamış......
diyecek bişey bulamıyorum..

"Hollywood ne zaman adam gibi bir senaryo ile karşımıza çıkabilecek?"
------------------------------------------------------------------
kızarmış yeşil domatesler filminin senaryosunu yazanda bizim evin duvarı herhalde!

Dreamworks genellikle genç yaştaki insanların izleyebileceği güzel filmler yapıyor ki hollywood un genel film kitlesi çocuklar değil çoğunlukla. Ne güzel işte yazan arkadaş ya dreamworks ü hiç duymamış yada filmden anlamıyor.

Çocuklarında film izlemeye hakkı var. Cem yılmazın soru ve cevabını izlemeni öneririm arkadaşım. orada bir çocuk ne zaman Türkiyenin de çocuklara özel filmler yapacağını soruyor!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play