Sonunda onlar da tablet yapıyor!

Hiç beklenmeyecek bir yerden, yepyeni bir tablet daha ortaya çıkıyor. Hem de çok gizemli bir biçimde

  • Ertuğrul Süngü
Sonunda onlar da tablet yapıyor!

Bir süredir hakkında konuşulan ama tam olarak nasıl bir cihaz olacağı kestirilemeyen yeni bir tablet daha sonunda kendisini gösterdi. 8. "Pyongyan Autumn International Trade Fair"de görücüye çıkan tablet, tamamen Kuzey Kore üretimi bir cihaz. Daha önceleri teknoloji dünyasına sızan "Samjiyon" isimiyse, direk olarak tabletin arka yüzünde bulunuyor. "Wall Street Journal"ın "Korea Realtime blog"un üzerinden yayılan haberine göre, görücüye çıkan tablet Google'ın Android işletim sistemini kullanıyor olacak.

Kuzey Koreli tablet hakkında sadece bir adet fotoğraf ele geçirebildi. Fotoğrafta görünen şahıs büyük ihtimalle tabletin üreticisi olan Chosun Computer isimli firmada çalışan Choi Cheol Min. Her ne kadar fotoğraf yakından incelenmiş olsa da tabletin etrafındaki koruyucu yüzey daha fazla bilgi alınmasını büyük ölçüde engellemiş durumda.

"North Korea Tech" isimli blog sitesine göreyse, böyle bir firma daha önce hiç kimse tarafından duyulmadı ve bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

en azından kuzey kore diye bir devletin varlığından eminiz :)

kim reyiz çalışıyo :D

yeter ya la herkes peynir ekmek gibi tablet üretiyor...hangi teknoloji sitesini açsam bilmem ne markası tablet üretti bi dünya haber..o iş yaş bilgisayarın yerini tutmuyor cep telefonu gibi yayıldı bi özelliğde yok hiçbirinin diğerinden.. ..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play