Sony, 8 yıl sonra ilk kez...

Sony, son 8 yıldır yapamadığını yaptı ve en büyük rakibini en sonunda alt etmeyi başardı!

  • Levent Öztürk
Sony, 8 yıl sonra ilk kez...

Japonya'nın Nikkei sitesine göre, son mali yılda satılan toplam konsol sayısına bakıldığında, Nintendo, 8 yıldır ilk kez birincilik basamağını Sony'ye kaptırdı. Sony geçtiğimiz mali yıl içerisinde 18.7 milyon adet sistem satarken, Nintendo sadece 16.3 milyon adet satmayı başardı. Üstelik PS4'ün satışa sunulması ile mali yılın tamamlanması arasında sadece birkaç ay var. Wii U ise, tüm sene boyunca satıştaydı.

Tabii ki Sony'nin PlayStation 4'ünün yeni nesil konsolların arasında en çok satan olarak kendini gösterdiği düşünülür ise bu durum o kadar da şaşırtıcı değil. Ayrıca Nintendo Wii U'nun gördüğü ilgi, yakın geçmişin en popüler donanımı olan orijinal Wii'nin gördüğü ilgiye göre çok daha az. 

Nikkei'nin raporunun devamında ise, Nintendo'nun Almanya'da yer alan merkezinin kapatılacağına dair bir açıklama da yer alıyor. Grossostheim'daki ofisin ve deponun kapatılma kararı ile beraber pek çok proje iptal edilebilir. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

NINTENDO hem 1. sıraDA HEMDE İFLAS EDECEK DİYORLAR? dedikoducular ne içiyor acaba? şimdide 2.

özlediğim sony haberleri :) seviyorum bu markayı be

sizin iddianız: "Sony geçtiğimiz mali yıl içerisinde 18.7 milyon adet sistem satarken, Nintendo sadece 16.3 milyon adet satmayı başardı." ve gerçekte olan: 3ds satışları 42.74 milyon (hemde 31 aralık 2013 rakkamları) psp vita ise sadece 4 milyon satmış her iki bilgidede kaynak wikimedia. el konsollarınıda üzerine eklediniz desek ona göre bile nintendo farkla önde.....

Sen de yorum yaz