Sony a5000 kompakt kamera incelemede!

Sony'nin DSLR'ye benzer tasarımlı kompakt kamerası Alpha 5000'i A'dan Z'ye inceledik!

Zoom karlanması

Zoom karlanması

Zoom karlanması

ISO 3200'de yüzde 100 zoom'da karlanmayı net biçimde görebiliyorsunuz ve resmin bazı bölümleri, boya efektine maruz kalabiliyor. Ancak resimlere normal yazdırma veya web boyutlarında baktığınızda çok iyiler. Çok büyük bir baskısını almayacağımız resim için ISO 3200'ü rahatlıkla seçebileceğimizi söyleyelim.

Otomatik beyaz dengesi yapay ışıkta bile iyi sonuçlar veriyor. Ayarları değiştirmeniz mümkün, ancak buna çoğunlukla ihtiyaç duymadık. Kameranın bu alandaki başarısı bizi memnun etti, çünkü diğer kameralar yapay ışıkta turuncuya veya sıcak tonlara kayabiliyorlar.

a5000, a6000 kadar yüksek hızlar iddia etmese de, özellikle iyi ışıklandırma altında hızla odaklanabiliyor. Işık azaldıkça odaklanma süresi uzuyor, ancak yanlış odaklanmaya nadiren rastlıyorsunuz.

a5000 ile 16-50mmPZ lensine sahip oluyorsunuz. Bu lense daha önce 3N ve 5T gibi modellerde rastlamıştık. Lens, esnek odak uzunluğu sayesinde farklı şekillerde kullanılmaya elverişli. Lensin maksimum odak açıklığı f/3.5 olsa da, kameranın geniş sensörü sayesinde iyi bir alan derinliği efekti yakalayabiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

kendi sitesinde ekranın dokunmatik olduğu yazıyor

Selfie ler daha iyi olur artık :-)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir