Sony akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Sony, telefon işinden çekiliyor mu? Söylentilere verilen ilk ciddi cevap, 1 numaralı isimden geldi!

Sony akıllı telefon pazarından çekilmeyecek

Sony Mobile CEO'su Hiroki Totoki, akıllı telefon pazarından asla çekilmeyeceklerini söyledi. Arabian Business'a net açıklamalarda bulunan Totoki, mobil bölümü satmayacaklarını, aksine daha yenilikçi ürünler için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz Ocak ayıyla birlikte başlayan söylentiler, Sony'nin akıllı telefon bölümünün performansından memnun olmadığını ortaya koyuyordu. Şirketin bu nedenle en az kar eden parçalarından biri olan akıllı telefon departmanını tamamen gözden çıkarabileceği konuşuluyordu.

Totoki verdiği röportajda özetle, akıllı telefonların diğer aygıtlara ve insanların hayatlarına derinden bağlı olduğunu söyleyerek, IoT (Internet of Things) çağında olduğumuzu ve yeni ürün kategorileri oluşturarak bu alanda çalışmaya devam etmelerinin bir zorunluluk olduğunu belirtti. Sony Mobile'in bir numaralı ismi, bu açıklamalarla birlikte tüm söylentileri yalanlamış oldu.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sony nin sadece iki seye ihtiyaci var. Kamerayi biraz elden gecirmeye ve muhendis olmayan bir tasarimciya. Urunler boyutu degil islevi diyen ve gozleri ileri derecede astigmat olan bir muhendisin elinden cikmis gibi. Ucundan acik kirpsa bir de ayni gozleri bozuk adami kamera grubundan cikartip cektigi fotolari ayirt edebilen birini koysa isi bitirir. :D

@07 Temmuz 2015 22:00 sony nin kamerası hiç bir telefonda yok , lenslerin en kalitelisini sony üretiyor

sony beni önce led tv de ardından da akıllı telf larda çok şaşırttı.Bir sony hayranıydım gençken...

sony kullanıcıların isteklerine daha hızlı cevap verse ve fiyatlandırmada biraz daha uygun verip pazarda daha iyi şatışlara ulaşabilecektir..

Yapacakları aynen şöyle; 1-Şarj az gitse bile modaya uyup 2K ekran yapacak, 2-Şekle şemale önem verip kavis verecek, 3-Piyasada %90'a yakın hakim olduğu kamera lenslerini kendi telefonunda biraz daha elden geçirecek, 4-Reklam, pazarlama ve yetkili servise önem verecek, 5-Bir işe yaramasa da nükleer reaktör çalıştıracak kadar çekirdek koyacak, 6-Ekranın sağındaki solundaki fazlalıkları kırpacak, Bunları yaptığında piyasanın bir numarası olacak çünkü bizler kullanmasakta özelliğe bakarız :)

sony led tv leri bilmem ama telefon konusunda dikkatli bakılırsa bence en iyi ürünleri çıkaran firma bir xperia tipo kullanıcısı olarak söylemem gerekir ki sağlamlıksa sağlamlık, stabilite ise stabilite hepsi bu telefonda var. verdiğin paranın hakkını alıyorsun. şu zamanlarda fiyat olarak da rakibi olan muadillerinden çok daha uygun (samsung,iphone). hala negatif yorum yapanlar en son kamera testinde Z3 ün aldığı puanları ve samsung , iphone muadillerinin nasıl nal topladığından haberdar mı?

Biraz daha yuvarlatılmış köşeli telefonlar yapsalar daha iyi olacak, sırf köşeli olduğu için beğenmiyorum. Aynı ekran boyutuna sahip ama yuvarlatılmış köşeli telefonlar hem cepte rahatsızlık yapmıyor hem de göze daha ufak geliyor. Köşeli tasarım telefonu daha büyük gösteriyor.

@08 Temmuz 2015 13:10 Xperia E serisi cihazlara bakabilirsin, senin için yeterince yuvarlak değilse tamamen disk şeklinde bir telefon istemekte bile özgürsün ama biz köşeli seviyoruz.

xperia z3+ incelemesini ne zaman yapacaksınız?

Sony xperia z3 kullanıcı sıyım ,kesinlikle heryönüyle(şarj, kamera,hız,sağlamlık, görünüm,kalite...) on numara bir telefon.. Herkese tavsiye ederim, ama orjinal olmak kaydıyla, çakmalara, Grey lere ?...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir