Sony arızalı Cyber-shot ürünlerini geri çağırıyor

Sony Cyber-shot dijital kameralarının 8 modelinde LCD hatası tespit edildi.

Sony'den yapılan açıklamaya göre, firmanın Eylül 2003 – Ocak 2005 tarihleri arasında satışa sunduğu Cyber-shot dijital kameraların 8 tane modelinin LCD ekranlarında hata tespit edildi. Kameranın görüntü algılayıcısından kaynaklanan problem, resimlerin LCD ekranda hatalı görünmesine neden oluyor. Firma arızalı ürünleri geri çağırarak ücretsiz tamir edeceğini açıkladı. Söz konusu arızalı Cyber-shot dijital kameraları DSC-F88, DSC-M1, DSC-T1, DSC-T11, DSC-T3, DSC-T33, DSC-U40 ve DSC-U50 modellerini kapsıyor. Sony firması kaç adet ürünün geri çağırıldığını açıklamadı.

Bu İlk Değil
Cyber-shot dijital kameralarında ortaya çıkan bu durum, Sony ürünlerinde ilk kez yaşanmıyor. Firma geçen ekim ayında Cyber-shot dijital kameranın 20 tane modelinde çeşitli arızalar tespit etmiş ve ilgili ürünler için ücretsiz tamir teklif etmişti. Yine Sony firmasının birçok dizüstü bilgisayar üreticisine sattığı bataryalarda aşırı ısınma ve yanma sorunları ortaya çıkmış, söz konusu bataryalar geri çağırılmıştı. Üst üste yaşanan bu problemler, Sony'de bir şeylerin yanlış gittiğini düşündürüyor.

Emre Aldemir

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bende T3 makina kullanıcısıyım ve sorunu 2006 Haziran ayında ilettim . Fakat Turkiye distiributoru Dalga gecer gibi yanlıs modda cekim yapıyor olabilirsiniz ve Gece cekimlerinde tripod kullanın diye dondu . urunun hatalı olmasının yanı sıra Sony Turkiyede ukalalık diz boyu ..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir