Sony bu sefer tutturamadı!

Sony'nin belalısı PS3 hacker'ı Geohot hakkındaki şok iddiaya hacker'dan dalga geçer gibi cevap geldi

  • Ertuğrul Süngü
Hotz gayet mutlu, Sony ise peşinde...
Dava halen sürüyor

Sony'nin uzun zamandır uğraştığı ve bir türlü kurtulamadığı dünyaca ünlü hacker George Hotz, firmaya dert olmaya devam ediyor. Aynı zamanda Geohot ismiyle de tanınan hacker, Sony'nin iddiasına göre yakın zamanda Amerika'yı terk etti ve Güney Afrika'ya kaçtı.

Suçlu olduğu kesinlik kazandıktan sonra evine baskın düzenlenen ve hack işlemi için kullanılabilecek bütün eşyalarına el konan Hotz için açılan davaysa halen sürüyor.

Sony, hacker'ın halen elinde PS3 kodları bulunduğundan ve ilk fırsatta yayınlayacağından şüpheleniyor. Hotz'un kendi sitesini de mercek altına alan Sony, 2009 Ocak ayından bu güne kadar yapılan bütün IP giriş-çıkışlarını kontrol ediyor.

Mahkemeye bakan yargıç ise yakın zamanda Hotz'un elinde olma ihtimali bulunan bütün cihazları getirmesini istemişti. Davanın geldiği bu kritik noktada Sony'nin Hotz'a yaptığı "kaçak" muamelesiyse ortalığı bir anda karıştırdı.

Hacker'ın Sony'ye cevabı gecikmedi...

Hotz ise bütün bu karışıklığa bir son vermek için blog'unda şöyle yazdı; "Aslında Sony'nin söyledikleri gerçekten de doğru. Şu anda Güney Amerika'dayım ama gereksiz paniklere gerek yok. Bu seyahat çok önceden planlanmıştı. Şu anda da bahar tatilindeyim; malum hacker'lık benim hayatım değil."

Avukatıyla da halen bağlantıda olduğu ortaya çıkan ve Amerika'ya çoktan dönen Hotz, Sony'e karşı bir sıfır önde gibi gözüküyor. Bakalım bu davanın sonu nereye varacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

adama bak be :)

yahu anlaş adamlarla al paranı keyfine bak :))

Aslanım benim. Yürü be koçum kim tutar seni. Oyuncular olarak seni izlemeye devam ediyoruz. Türkiye seninle gurur duyuyor.

yürü be:D bi de şu kodları paylaşsan ne güzel olur

durmak yok yola devam..150 liraya sony oyun satarsa olacağı budur

yerinde olsam ps3 ve sonraki ps konsol serisinin oyunlarını ömür boyu beleşe + maaş +sigorta+yol (akbil) talebinde bulunurdum. Kodlar bende değil aga veririm bak ...

Beyler yorum yaparken adam hakkında bi iki yazı veya açıklamasını okuyun. Adam korsan oyun için diil PS3 teki işletim sistemi hoşuna gitmiyomuşta kendi istediği programları yükleyebilmek adına kırmış. Memleketimizden başka bi yerde korsan oyun sektörü olduğunu da sanmıyorum. Bi bizim memlekette firmalar vurun abalıya yapıyor. İthalatta alınan gümrük vergisiymiş felanda hikaye millete abartılı fiyat çekmek için bahane. Günün birinde 150 TL olan oyun 7 - 8 ay sonra kampanya diye 50 TL ye satılıyor. Vay be pehhh

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play