Sony cepler onu mu seçecek?

Sony, yeni nesil akıllı telefonlarında gerçekten bunu yapar mı? İşte herkesi şaşıtan söylenti!

Sony cepler onu mu seçecek?

Ericsson'ın hisselerini alarak yoluna devam etme kararı alan Sony'nin yeni akıllı telefonlarında Android işletim sistemi yüklüydü.

Sony'nin en büyük hedeflerinden biri tüm ürünlerini tek çatı altında toplamak ve ürünler arasında entegrasyon sağlamak. Bu anlamda tablet ve cep telefonları arasında bağ kurmaya çalışan şirketin oyun konsolu PS Vita'da Android işletim sistemini kullanacağı sanılıyordu.

Ancak Sony SVP Yoshio Matsumoto, yaptığı açıklamada cep telefonu ve tablet bilgisayarlarında kullanıcılarına oyun deneyimi yaşatmaktan bahsedince PS Vita'da kullanılan Vita OS'un telefonlarda da kullanılabileceği ihtimali belirdi. Yani herkes Sony'nin Android'e yoğunlaşmasını beklerken, Sony tam tersini yaparak hepimizi ters köşeye yatırabilir!

Elbette henüz kesinlik kazanmayan bu konuda Sony'den bir açıklama olduğu taktirde bu açıklamayı da sizlerle paylaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Sony ne zaman kendi standartlarını dayatmaktan vazgeçecek? Ne zaman?

bkz.

-ATRAC
-MemoryStick
-Blu-ray
-BetaMax...

Vita OS,demo videolarada okadar hızlı ve seri ki cihazlarda milim takılma ve sapıtma yok...

Androidin oturmuş bir yapısı ve kendine has artıları eksileri var,zengin bir marketi var...

bir işletim sistemini popüler ve kullanışlı yapmak kolay iş değil,Sony bu işe giriştiği taktirde muazzam bir ar-ge ve yazılım desteği market zenginliği sunmalıki en azından kendine sadık müşterisine kendini ispatlayabilisin...

bence zor bir ihtimal okadar arge çalışması vs yapılıyor android için.Sony okadar para harcıcak yeni yeni bir sürü tel modeli çıkarcaklar en az piyasada yer bulması 1 seneyi alır farklı bi taktik ama yazılımın eksikleri olcak bilmemle gereksiz.Bence her firmanın yaptıgı gibi klasik şunu yapmaya devam etsin
*ARM ile anlaş scorpion teksas işlemci vs al
*çinde korede japonyada birlşetir
*sonra gogıldan android yazılım al
*çak millete aklına kaç geliosa fiyatı
Saygılar...

Androidi bırakırsa kesin batar.

o zaman xperia nın sonu olur.

Sony hayatının hatasını yapar...

Android büyük darbe yer. Ama samsung kazanır.

androidi bırakmaları çok salakça olur...

samsung gibi yapar.. çünkü googlenin motorolayı alması öteki üreticileri kuşkulandırıyor.. aynı şekilde nokia da microsoftun bir alt kolu gibi birşey oldu.. samsung nasıl bada ve android yapıyorsa sony de android ve vita yapabilir..

sony yaparsa androidden çok daha iyi olacağına inanıyorum

böyle bir şeyin olması imkansız.haberde sadece akla gelebilecek en son ihtimalden ve alakası olmayan işletim sisteminden bahsediyor.vita os bir oyun yürütme işletim sistemidir.android ise akıllı telefon (cep bilgisayarı) işletim sistemidir.nasıl sony tabletlerde ve xperia larda playstation destekliyorsa ileri ki aylarda çıkaracağı yeni xperia ve tablatlerde yüksek ram,yüksek işlemci hızı ve kalitesi,yüksek çekirdek sayısı,yüksek grafik birimi v.b. donanımların olacağını belirtmektedir.cihazınızda ps vita yada ps2 oyunlarını oynayabilecek yüksek donanımların olacağı haberi verilmiş.oyun işletim sistemi ayrı akıllı cihaz işletim sistemi ayrı.yani sony androide devam edecek ama vita veya ps2 oyunlarının oynanabilmesi için yazılım eklenecek.örneğin xperia play android telefonda playstation 1 oyunları doğrudan destekli yani internetten indirdiğiniz ps1 oyununu direk telefonda açıyor.diğer markalarda ise ps1 direk desteklemiyor,oynayabilmek için emulatör programı gerekiyor.emulatörler de orjinali kadar performans vermiyor ve ram ,işlemci hızı gibi özelliklerin iyi olması gerekiyor.

telefonda gerçek oyun tuşları yoksa (xperia play gibi), oyunu ekrandan oynuyosam, o oyundan aldığım zevk neye yarar?

burdan sony'e sesleniyorum, YENİ BİR XPERİA PLAY istiyorum.

Özellikleri 'SONY' ismine yaraşır şekilde şöyle olmalı:

hızlı, kamerası kaliteli, pili kuvvetli, tasarımı güzel (şu ana kadar tasarımını en çok beğendiğim telefon SE Vivaz mavi kapaklısı. Özellikle arka yüzü çok süper), en az 4,2 inch ekran, oyunu telefonda oynadığımızı hissettirmeyecek oyun konsolu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play