Sony, çift lensli kameralar için tarih verdi

Çift lensli kameralar, Sony'ye göre bu tarihten itibaren karşımıza çıkmaya başlayacak!

Sony, çift lensli kameralar için tarih verdi

Özellikle bir akıllı telefona rahatlıkla sığabilecek kadar yoğun bir yapıda olduklarını düşünürsek tek bir kamera lensinin aslında son derece becerikli bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefon üreticileri de kullanıcıların cihazlarında en çok yararlandıkları unsurlardan biri olan kameraların bütün bu becerilerini daha da arttırmak için sürekli çalışıyorlar.

Bu doğrultuda atılabilecek en etkili adımlardan birisinin çift lensli kameralar olduğu söylenebilir. Zaten başarılı bir kamera birimine sahip olan firmalardan Sony de önümüzdeki yıl çift lensli kameralara sahip cihazları görmeye başlayabileceğimizi düşünüyor.

Sony CFO'su Kenichiro Yoshida firmanın çift-kamera platformunun ürettiği teknolojinin 2016'da akıllı telefon pazarının önemli oyuncularının cihazlarında görülebileceğini öne sürdü. Bununla birlikte Yoshida, üst segment akıllı telefon satışlarının giderek yavaşlaması nedeniyle, çift lensli kameralara sahip akıllı telefonların asıl büyük yükselişinin 2017'de yaşanacağını söyledi.

Diğer yandan önümüzdeki dönemde piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 7 Plus ve LG G5'in de söz konusu çift lensli kameraları barındıran modeller arasında olacağı söylentileri de var. Fakat bu gelişmiş kamera teknolojisine tanık olmak için en az bir yıl daha beklememiz gerekecek.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Gelişmiş Çift Kamera Teknolojisi İçin Bakınız HTC M8.

@06 Şubat 2016 16:57 saçma sapan ultrapixel teknolojisi ve mor fotoğraflarla mı ? Kalsın. HTC'den bir yol olmaz

@06 Şubat 2016 16:57 iki kamera değili iki lensten bahsediliyor, yani açarsak; tek kamera içinde 1 sensor ve 2 lens var bu optik zoom gibi fonksiyonların gerçek makinalardaki gibi çalışmasını sağlayacak, bu iki ayrı kamerayla yapılabilecek bir işlem değil.

Ne devriminden bahsediyoruz htc one m8de zaten olan bir özellik.

Bunu apple ye nasıl mal ediyorsunuz anlamıyorum siz bunlardan para alıyorsunuz heralde yoksa kim yapar apple gibi müşterisine değer vermeyen bir firmanın reklamını... Mesajı verern sony firması

Cift kamera demiyor cift lensli kamera diyor...

arkadaşlar bir çok firmaya sony tedarik ediyor apple samsung lg daha bir çok firma var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir