Sony'de kan kaybı devam ediyor!

Sony'nin hackerlar'la başı dertten kurtulmuyor: İşte 25 milyon kişiyi üzecek yeni açıklama...

  • Zeynel A. Öztürk
25 milyon müşterinin bilgileri daha çalındı!
Sony Online Entertainment de saldırılardan payını aldı

Sony, çevrim içi hizmetlerine yapılan geniş çaplı saldırının ardından 25 milyon ek müşterisinin kişisel bilgilerinin açığa çıktığı konusunda uyarıda bulundu.

Sony Online Entertainment sistemlerine yapılan saldırı, 24.6 milyon kullanıcının adını, adresini, e-posta adresini, doğum gününü, telefon numarasını ve oturum açma adını daha açığa çıkardı. Parolaların ise 'hash'lenmiş olarak sızmış olması muhtemel, ancak Sony hash'lerde kullanılan algoritmada 'salt' olarak bilinen ve parolaları düz metne çevirmeyi engelleyen rastgele değerlerin kullanılıp kullanılmadığını açıklamadı.

Sony, saldırganların 'tarihi geçmiş bir veritabanından' 12.700 ödeme kartı bilgilerini de çalmış olabileceğini bildiriyor. SOE kart bilgilerinin bir çoğu 'ana kredi kartı veritabanı'nda saklanıyordu ve Sony analizcileri bunlara erişilebileceğine inanmıyordu.

78 milyon hassas bilginin ortaya çıktığı PlayStation Network'e yapılan saldırıyla beraber bu açık toplamda 102.6 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin ortaya çıktığı anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Somali'li korsanların yaptığını sanal olarak Sony'e karşı yapıyorlar. Ama forumlarda ve sözlüklerde bunu çok matah bir şeymiş gibi savunan bir sürü insan var. Yazıklar olsun.

sony in cezasi ne olcak peki

Sony son dönemde çok kötü gidişatı iyi değil:((

Transformers 2 den alıntı: Simmons, Leo'nun bloguna laf atar " gameboy level security" diye, sanırım şimdide Sony aynı durumda. :D

Sony bu,elbet bunların altından da kalkar...ama utanmadan şimdi bu durumuyla aklı sıra alay edenler evine hırsız girdiğindede tutuşup polise haber vermesin ozaman!..sıkıyorsa tabi...çünkü bunun hırsızlıktan hiç bir farkı yok...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play