Sony'den 10.000 Dolara dekoratif cam hoparlör

Sony'nin cam hoparlörü, ses kalitesinden çok dekorasyona katkısıyla ve fiyatıyla dikkat çekiyor.

Sony'den 10.000 Dolara dekoratif cam hoparlör
Sountina çok şık bir hoparlör, ama fiyatı biraz canınızı yakabilir.

Sony, ilk olarak 2007 yılında tanıttığı ilginç cam hoparlörlerin seri üretimine başladığını açıkladı. 20 Haziran'dan itibaren Japonya'da satışa sunulması beklenen cam hoparlörlerin fiyatı 10.000 Dolar civarında olacak. Tabi bu fiyat, ürünün herkes tarafından rahatlıkla ulaşılabilir bir ürün olmadığını çok net bir biçimde gösteriyor.

Sony, 183 cm'lik yüksekliğe sahip olan hoparlörüne Sountina adını vermiş. 13 cm çaplı bir subwoofer, organik camdan bir tweeter ve 7 cm çaplı bir mid-range'e sahip olan Sountina üzerinde çok sayıda bağlantı olanağı da bulunuyor. Ama bunların tümünü önemsiz kılan bir detay var, o da Sountina'nın gerçek anlamda büyüleyici ve dekoratif bir hoparlör olduğu gerçeği. Zaten 10.000 Dolar verip bu hoparlörü alanlar da, muhtemelen dekorasyonu ses kalitesinden daha çok düşünecektir.

Sony Sountina'nın ayrıntılı resimleri için galerimize göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

o fiyat ne öyle ya.
plaza dikersin o paraya :p

eee titreşimden cam kırılmıcak mı :P bunun subwoofer ını düşünemiyorum

takında plazma ekranlardan ses çıkarırlar yabi 2 işi birden görür bir ekran :)

Gerçeten çok estetik bir cihaz. Zaten Sony estetiğe özen gösteren bir firma ama bu cihazı almam mümkün değil.İleride belki sahip olurum :)

Gerçeten çok estetik bir cihaz. Zaten Sony estetiğe özen gösteren bir firma ama bu cihazı almam mümkün değil.İleride belki sahip olurum :)

Ben bu cihaza bir internet kafe için 10 bilgisayar alırım.

@samet713
evet gerçekten yıllar önce böyle çalışmalar vardı.Ekran hem görüntü verirken hem de hoporlör görevi görüyor ve ses verebiliyordu.Tabi henüz araştırma aşamasındaydı.
Bugün hâlâ ses seda yok nedense ...Belki yeterli kalitede ses veremiyordur.Bir de görüntüde bozulmalar da yapıyordur... bu sorunları aşamamışlardır diye tahminde bulunuyorum..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play