Sony'den 360 derece 3D ekran!

Sony'nin yeni 3 boyutlu ekranı, daha önce hiçbir 3D ekranın sunmadığını sunuyor!

  • Ali Güngör
Sony'den yeni 360 derecelik 3D ekran!
Sony'nin prototipi henüz ilk aşamalarda

Makale: HDTV'de 3D devri!

Sony bu hafta yeni bir 3D ekran prototipinin üzerinden perdeyi kaldıracak. Bu ekranın özelliği özel gözlük takmaya gerek kalmadan 360 derecelik görüntüler oluşturuyor.

Bu ekran hakkında henüz çok az detay ortaya çıkmış durumda. Tokyo'da yapılacak olan Digital Contents Expo'da açılışı yapılacak olan ekran silindirik bir yapıya sahip. 13 santimetre çapındaki bu ekran 27 santimetre yüksekliğinde.

Sony bu ekranın öncelikle sergilerde ve halka açık alanlarda reklam ve bilgilendirme amaçlı olarak kullanılacağını düşünüyor. Tabii ki yeni nesil 3D fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafları da gösterebilecek olması ilgi çekiyor. Bu sayede bu ekranın evlerde de bir kullanım alanı oluyor. Ancak bu ekranı ev sineması olarak kullanmayı şimdilik düşünmeyin; çünkü çözünürlüğü sadece 96'ya 128 piksel.

Sony, yeni ürünlerinde 3D'ye büyük önem veriyor ve gelecek yıl 3D özellikli bir LCD televizyon çıkartacağını duyurmuştu. Sony bununla da kalmıyor ve 3D desteğini PlayStation 3'e, Vaio dizüstü bilgisayarlara ve Blu-ray oynatıcılara da koymayı planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence Tutulma Kım salonun ortasında tv ister ki

İYİDE GÖZLÜKSÜZ İZLENEBİLEN 3D MONİTÖRLER CIKALI 2 SENE OLDU BUNLAR NE BÖYLE HEMDE LCD MONİTÖR

vizyonunuz geniş olsun arkadaslar salonun neresine koyulur bu salonun ortasında tv olur mu diyenler zaten kucucuk salonu olanlar alamaz bunu pahalıdır cunku adamlar ne yapmıs anladınız mı resmen senın benım gibi bir karsımda oynıycak tiyatro gibi hayal etsene bu teknoloji kac para olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play