Sony'den Android Wear'a beklenmeyen veto!

Sony'nin son açıklamasının, Google'ın Android Wear planlarına ufak çaplı bir darbe vuracağı kesin!

Sony'den Android Wear'a beklenmeyen veto!

Sony, Google'ın giyilebilir teknolojik cihazlar için geliştirdiği Android Wear'ı desteklemeyeceğini açıkladı. Google'ın Android işletim sisteminin kırpılmış bir sürümü olarak Android Wear adıyla sunduğu bu işletim sistemini tüm detaylarıyla mercek altına almıştık. Google'ın, özellikle yuvarlak tasarımları da desteklediği için modaya uygun akıllı saatler için rahatlıkla kullanılabileceğini öne sürdüğü işletim sistemi Android Wear, şimdilik Sony'nin gelecek planlarının dışında lamış gibi görünüyor. Ama Samsung, LG, Motorola ve HTC tarafından tam destek gördüğünü de hatırlatalım.

Peki, Sony diğer teknoloji devlerinin aksine neden böyle bir karar alıyor? Sony, zaten halihazırda ikinci modelini satışa sunduğu SmartWatch akıllı saati için Android işletim sistemini temel alarak geliştirdiği yazılımına yeterince mesai harcadığını düşünüyor. Konuyla ilgili konuşan Sony Mobile ABD Başkanı Ravi Nookala, SmartWatch'un kullandığı platform için yeterince zaman ve kaynak yatırımı yaptıklarını ve bunun süreceğini söyleyerek, şimdi yeni bir platforma geçerek akıllı saatlerinin geleceğini riske atmayacağına işaret etti. 

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Elinde halihazırda satışa çıkmayı bekleyen cihazlar olduğu için şimdilik mundar diyebilirler ama eminim zamanla uzay yoluna döneceğiz.

sony android wear yerine kendi işletim sistemini yapmayı planlıyo olabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir