Sony'den bootloader kilidi açma aracı!

Sony, Xperia cep veya tablet sahiplerinin Custom ROM yüklemesini kolaylaştıracak aracını sundu!

Sony'den bootloader kilidi açma aracı!

Sony, Xperia telefon sahiplerine boot kilidini açmayı kolaylaştıracak bir web sitesi hazırladı. Sony'nin yardımı sayesinde Xperia cepleri root'layıp farklı Android sürümlerini yüklemek, artık daha kolay olacak.

developer.sonymobile.com/unlockbootloader/ adresinden erişilebilen araç, birçok Xperia modelinin bootloader kilidini zahmetsizce açabiliyor. Sayfadaki Sıkça Sorulan Sorular (FAQ) bölümü, konuyla ilgili akla gelebilecek birçok soruyu detaylı bir biçimde cevaplıyor.

Üç adımda tamam

Özgürlük isteyen Xperia sahiplerinin önce doğru modeli seçmeleri ve e-posta adreslerini girmeleri gerekiyor. Cihazınızın IMEI kodunu yolladıktan sonra kilit açma kodunu alabiliyor, son adımda telefon veya tabletinizin kilidini açabiliyorsunuz.

Sony bu aracı sunmadan önce bootloader kilidi açma işlemi, kullanıcıların kafasını karıştıran, karmaşık bir işlemdi. HTC'nin de bootloader kilidi açmaya yönelik benzer bir hizmeti bulunuyor. Kilit açma işleminin cihazınızı garanti kapsamının dışına çıkardığını hatırlatalım.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Root demek mi bu biri anlatsın lütfen

@21 Tem 2014 23:39 Root atmadan önceki aşama.Root'a hazır hale getirmek gibi birşey.

Tam olarak root degil. Ama root yapmak istiyorsan once bunu yapman lazim

KULLNICI DOSTU SONY .....

degisen hicbisey yok android sdk kurup yine oyle aciliyo site mi yenilenmis bunun haberimi bu anlamadim

Türkiyedeki servisler cihazın rootuyla pek ilgilenmiyor. kaç kere rootlu htc yi servise verdim. kimse de garanti dışı demedi. tabi yine de riskli durum garanti açısından

Sony'nin email adresime gönderdiği linkler boş sayfayı açıyor. Üç kez link istredim üçünde de linkler boş sayfaya açıldı. Unbootloader yapamadım bu yüzder.

Bl kilidini buradan açınca kamera kalitesi düşüyor mu

@01 Ağustos 2015 15:12 Drm anahtarları gider ama twrp yükleyip drm onarma yaparsan geri gelir.(Bu işlem orjinal drmnin yerini tutmaz)

düşüyormuş ve sim kart okumada sıkıntı çıkarıyormuş

soony bir türli e posta göncermiyor yardım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir