Sony'den cep kamerası devrimi

Sony'nin yeni kamera teknolojisi, gelecekteki ceplerin kameralarını adeta "uçuracak!"

  • Zeynel A. Öztürk
Sony'nin yeni Exmor RS sensörü tanıtıldı

Gelecekteki cep telefonunuzun Sony markalı bir kamera sensörüne sahip olma ihtimali yüksek. Dolayısıyla Sony'nin yeni sensör teknolojileri sizi de ilgilendiriyor olabilir.

Sony'nin CMOS sensörlerini üst üste getiren son Exmor RS kamera modülleri gelecekteki telefon ve tabletler için hazırlanıyor. Şu an RS ismi altında üç bileşen bulunuyor. Bunlardan ikisi 8 megapiksellik sensörden ve biri 13 megapiksellik üst modülden oluşuyor. Yeni sensörlerin yanında Sony'nin yeni geliştirilen f/2.2 lensleri yenilenmiş bir otomatik odaklanma modülü sunuyor ve tüm lensler, HDR video kaydını destekliyor. Şirket şu an sensör davranışını ve resim kalitesini geliştirmeye, aynı zamanda bileşenin boyutunu küçük tutmaya çalışıyor.

Sony'nin yeni sensörlerinin ilk olarak ekim ayında ortaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

harika. HDR video desteklemesi mükemmel birşey. Sony kamera ve ses alanında rakip tanımaz.

görüntü kalitesi bir profesyonel makinanınkinine ulaşınca anca o zaman bir gelişme olmuştur

hikaye bunlar

dikkat çekerim sony dünyanın en büyük sensör üreticisidir.slr cihazlar dahil fotoğraf çeken tüm makinlerin %60 kadarı sony tarafından üretilen sensörleri üretir. dahası bunda bir ay kadar önce bu sitede verilen haberde sonynin yeni ceo sunun sensör üretim tesislerini büyüteceğine dair bilgi vardır.

Nokia 808 Purewiew 41 MP Senör Xenon Flash Carl Zeiss Lens ile her türlü daha net :))

Nokia 808 Purewiew 41 MP Sensör Xenon Flash Carl Zeiss Lens ile her türlü daha net :))

@27 Ağu 2012 05:42 sen dandik nokia ya takıl bakalım adı üstünde dandik nokia pili bitti artık o telefonun kendini geliştiremiyor yeni model üretemiyor bir numara sony işte okadar. SONY...

kim ne derse desin sony tartışmasız harikadır özellikle görüntü alanında sony nin eline kimse su dökemez her geçen nası gibi gün kendini geliştiriyor yeni şeyler üretiyor dahası başa çıkılmaz bir marka oluyor

sony en iyidir ama geç kalıyo

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir