Sony'den heyecan yaratan yeni bir patent daha

Sony'nin yaptığı yeni bir patent başvurusu, Microsoft'un Surface teknolojisini bile kıskandıracak...

  • Ümit Öncel
Fotoğraf baskısında yeni dönem başlıyor
İşte Sony'nin yeni fotoğraf yazıcısının ilk taslağı.

Dijital fotoğraf yaygınlaştıkça, fotoğraf baskısı için profesyonel hizmetlere başvurma ihtiyacı da azalmaya başladı. Yeni yazıcıların pek çoğu artık dijital fotoğraf baskısı imkanı da sunuyor. Sony ise bu konuda çığır açacak farklı bir yenilik peşinde.

Dev teknoloji firmasının son patent başvurusunda, yeni girişimi ile ilgili çok önemli ipuçlarını görmek mümkün. Sony'nin planladığı cihaz, üzerine bir fotoğraf makinesi yerleştirildiğinde, makine ile kablosuz bağlantı kurarak içerisindeki resimleri otomatik olarak kendi belleğine aktarma ve doğrudan çıktı alma imkanı sunacak. Görünüş olarak bir tarayıcı andıran cihazın üst kısmında yer alan tablası, hem fotoğraf makinesinin yerleştirileceği alan, hem de aktarılan fotoğrafların gösterileceği ekran olarak kullanılacak. Microsoft'un Surface teknolojisini andıran bu cihaz, kablo gereksinimini ortadan kaldırması ile de dikkat çekiyor.

Eran aynı zamanda, diğer fotoğrafların da küçük hallerini göstererek, seçim yapmak için kullanıcının işini kolaylaştıracak. Cihazın üst bölümü tamamen dokunmatik olarak hazırlanacak ve bu sayede resimler arasında geçiş yapmak son derece pratik bir işlem olacak. Kesinleşmemiş olmakla beraber, bu cihazın fotoğraf üzerinde basit değişiklikler yapması ihtimali de yüksek.

Sony'nin bu heyecan verici yazıcıyı ne zaman piyasaya süreceği ise henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bide açıldığında "Merhaba abi, nasılsın bugün" gibi şeyler söylese tam olucak bence.

İyide ne var bunda tak pcye gör bastır gitsin. Haaaa hiçbir bağlantı olmadan (standart fot. mak.) belleğe erişip ordaki resimleri alabiliyorsa o ayrı mevzu....

Kodakın printer dock ı zaten böyle bir şey. kablosuz olacaksa tabla olması saçma. ha yazıcı ya bluetooth la resim gönderilebiliyorsa çok güzel. Ama zaten bu tür şeyler mevcutta var Hp nin Wireless yazıcısı. Kodakın printer dockı sanki bunları birleştirmişler gibi duruyor.

Tutmaz kesinlikle.Kablosuz yazıcıdan farkı yok ki :D.Eşek kadar makina olur o şimdi.Bi de Sony pahalıya satar.

bende essahtan bişey sandım. bağla yazıcıya gene doğrudan al çıktıyı. Bakmak istersende pc ye bak.

kablosuz bağlantı yapması için fotoğraf makinesinin de bunu desteklemesi gerekmez mi...üstelik kablo böyle makinelerde çok büyük bir sorun sayılmaz çünkü bu tür makinelerin çoğunda kart okuyucu var..

Gereksiz teknoloji diye düşünebiliriz, zira fotoğraf makinesine bile kablo takamayacak kadar aciz olunmasa gerek, veyahut da hafıza kartını çıkartıp doğrudan yazıcıya takmak zor olmasa gerek. Ama kim düşünebilir ki bu teknolijinin ilerde başka bir alanda daha verimli bir şekilde kullanılabileceği?

Gereksiz bir iş sanki...Kablo çokta dert değil....

Sony nin vardır bir bildiği yapmadan önce tam olarak ne olduğunu söylermi alkınız alıyormu bir sürü sony kopyacısı firma varken.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play