Sony'den karbon fiber farkıyla Vaio X serisi

Yeni Sony Vaio X serisi 16 saat pil ömrü ve karbon fiber kasayla büyülüyor. işte lüks özellikler...

Sony'den yeni Vaio X serisi
Karbon fiber kasa hem hafif, hem şık

Yeni VAIO X Serisi, yalnızca 780gr'lık ağırlığı ve 13.9mm'lik inceliği ile taşınabilirliğe ve şıklığa önem veren bir dizüstü bilgisayar.

Yeni seri, 11.1inç X-black LCD ekranı, 16 saate varan uzun pil ömrü* ile etkileyici bir pil ömrü ve dahili 3G WWAN modemiyle her yerde internet bağlantısı sunuyor.

Sony'nin geliştirdiği yeni VAIO X Dizüstü Bilgisayar Serisi, sadece 780gr olan ağırlığı ile dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı.**

VAIO'nun özellikle iş dünyasının stil sahibi üyelerine yönelik geliştirdiği yeni X Serisi, göz alıcı tasarımı, performansı, dayanıklılığı, 13.9mm'lik inanılmaz inceliği ve en önemlisi de hafifliği ile çalışma hayatının zor koşullarını kolaylaştırmak için tasarlanmış.

Karbon fiber alaşımı sayesinde oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olan X Serisi, alüminyum kaplamalı klavyesiyle de hem rahat bir kullanım sağlıyor hem de şıklığıyla göz dolduruyor.

Multi-finger touchpad ile çoklu dokunmatik

Karbon fiber kasa hem hafif, hem şık

VAIO X Serisi'ni kullanımı keyifli hale getiren özelliklerden en önemlisi yeni "multi-finger touchpad" özelliği... Birden fazla farklı dokunuşu algılayan yeni touchpad, dosyalar ve belgeler üzerinde çok daha kolay çalışabilmeyi sağlıyor.

Serinin LED arka aydınlatma teknolojisine sahip, dayanıklı 11.1inç'lik geniş X-black LCD ekranı; yüksek kontrast oranını üstün renk kalitesi ile birleştirerek, tüm belgeleri, internet içeriğini, videoları ve diğer tüm görüntüleri çok daha detaylı ve net izleme imkanı sunuyor.

Yeni VAIO X serisini iş seyahatlerinin vazgeçilmezi yapacak bir diğer önemli özelliği ise uzun pil ömrü. Az enerji tüketen işlemcisi ve LCD ekranı sayesinde, modelin pilini sadece bir kez şarj etmek verimli bir iş günü için yeterli oluyor (yaklaşık olarak 8 saat). Ayrıca opsiyonel aksesuar olarak sunulan uzun ömürlü X pili ile pil ömrünü 16 saate kadar uzatılabiliyor.

Dahili 3G modem ile derli toplu

Karbon fiber kasa hem hafif, hem şık

Yeni seri, dahili 3G modemi sayesinde, Wi-Fi erişim noktasından uzakta bile olsa, GSM operatörlerinin desteklediği bölgelerde, 7.2 Mbps'ye kadar 3G HSPA mobil ağı üzerinden internete erişebiliyor.

Seride iki adet USB girişi, Ethernet ve VGA çıkışları, 802.11 b/g/Draft n ve Bluetooth™ bağlantısı bulunuyor. Ayrıca mikrofon girişi, MS ve SD slotları ve dahili MOTION EYE® kamera sayesinde iş hayatının gerektirdiği her türlü paylaşıma olanak sunuluyor.

"Energy Star 5.0" sahibi olan yeni VAIO X serisi, orijinal Windows® 7 Professional İşletim Sistemi ve enerjiyi verimli tüketen 128GB SSD Flash Drive ile tüm dosyalara hızlı ve güvenilir bir biçimde erişim sağlıyor.

Kasım ayı itibariyle Türkiye'de satışa sunulan VAIO X Serisinin Sony Eurasia tarafından tavsiye edilen taksitli son kullanıcı fiyatı 3.199 TL + KDV'dir.

*Opsiyonel aksesuar olarak satılan uzun ömürlü X pili ile.
**8 Ekim 2009'dan itibaren, 10" ya da üzeri dizüstü bilgisayarlar arasında.

Sony vaio X teknik özellikler

Karbon fiber kasa hem hafif, hem şık

Teknik Özellikler:
VAIO X Dizüsütü Bilgisayar Serisi
Model
VAIO VPC- X11S1T/B
İşlemci Intel® Atom™ İşlemci Z540 (1.86GHz)
İşletim sistemi Orijinal Windows® 7 Professional (32bit)
RAM 2GB DDR2 SDRAM (1x2GB)
Hard Disk 128GB SSD Flash drive Serial ATA
Ekran LED teknolojili 11.1" X-black LCD, 16:9 (1366X768)
Grafikler Mobile Intel® Graphics Media Accelerator 500
Ağırlık ve boyutlar 0.78kg ;
185 x 13.9 x 278 mm (D x Y x E)
Diğer özellikler Wireless WAN 7.2Mbps/5.76Mbps (HSDPA/HSUPA); WLAN 802.11b/g/Draft n; Bluetooth®; Motion Eye kamera

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

vallahi SONY yapmış. Çevremden duyduğum da vaio nun kullananlar tarafından çok iyi bulunduğu. Demek ki son iki yılda satışlardaki yükseliş haberleri boşa değilmiş.

intel atom işlemcili, onboard grafik kartlı bi laptopa 3 bin lira mı? yok daha neler :P mac alırım daha iyi :P

Ya sony yine yapmış böyle bi laptop/netbook hiçde fena olmazdı ama bunlarında fiyatı diğerlerine göre pahalı :(

Sony Nokia'ya yapmış yaoacağını. 12 saat batarya ömrü sunan nokia booklet 3g ye iyi bir cevap olmuş. sıra geldi nokianın ne cevap vereceğine.

O fiyata hem oyuncu bilgisayarı toplarım hem de netbook alırım.(3.199 tl)

Sadece kasasına ve led ekranına 3bin lira bi de adı var tabi sony fazla hocam.p

LED ekran muhteşem bir olay

Fiyat tuzlu ama karbon fiber ya, formüla arabası gibi içim gitti

maşallahı var ama fiyat üst sınıfa ait kılıyor bu yavruyu.
2.800tl olsa tam alımlık olurdu.

3 bin cok para özellikleri karbon.. ve pil haric iyi degil.

"yok artık çok pahalı" türü yorumlar yapan arkadaşlar; karbon fiberin ne kadar pahalı bi malzeme olduğunu biliyorsunuzdur eminim o yüzden bu yorumları bir anlık çıkış olarak değerlendiriyorum... :) ayrıca fiyatın performans değil hedef kitleyle alakalı olduğu artık aşikar bir durum... bkz, otomobil piyasası, cep telefonu piyasası,... vs. bu fiyat bi tüketici için fazlaysa o zaman başka bir ürüne yönelecektir.

"yok artık çok pahalı" türü yorumlar yapan arkadaşlar; karbon fiberin ne kadar pahalı bi malzeme olduğunu biliyorsunuzdur eminim o yüzden bu yorumları bir anlık çıkış olarak değerlendiriyorum... :) ayrıca fiyatın performans değil hedef kitleyle alakalı olduğu artık aşikar bir durum... bkz, otomobil piyasası, cep telefonu piyasası,... vs. bu fiyat bi tüketici için fazlaysa o zaman başka bir ürüne yönelecektir.

Sen de yorum yaz