Sony'den yeni Bravia serisi: V4500

Sony'nin yeni BRAVIA V4500 LCD TV serisi, yüksek çözünürlük keyfini doruğa çıkartıyor.

HDTV programları izlenebiliyor.

HDTV programları izlenebiliyor.
HDTV: Sanki gerçek gibi!

Yeni V4500'ün dahili MPEG-4 AVC HD tuner'ı, uyumlu DVB-T/DVB-C hizmetlerinin olduğu yerlerde karasal HDTV programlarının izlenmesini sağlıyor. Böylece yakın gelecekte planlanan yayıncılık sisteminde, çanak anten kullanımına gerek kalmadan, klasik anten ve/veya kablolu televizyon bağlantısı ile dijital hatta High Definition yayın V4500 ile doğrudan izlenebilecek.

Yeni BRAVIA V4500 LCD TV Serisi'nin görüntü kalitesinin arkasında HD görünütülere eşsiz bir zenginlik ve derinlik kazandıran en son nesil BRAVIA™ ENGINE 2 teknolojisi bulunuyor.

Yeni modellerin WXGA (1366×768 çözünürlük) LCD panelleri 33000:1 oranında {26" (66cm) ve 32" (82cm) modeller} çok yüksek bir dinamik kontrast oranı sunarak derin, sinema benzeri siyahlar ve parlak vurgular sağlıyor. Ayıca modellerin 24p True Cinema teknolojisi, Blu-ray Disc™'e kayıtlı filmlerin doğru kare hızında gösterilmesine olanak tanıyor.

BRAVIA V4500'ün sahip olduğu "Picture Frame Modu" cihazın parlaklığını azaltarak HD kalitesindeki dijital fotoğrafları geleneksel film karakteristikleri ile görüntülüyor. Bu sayede bir USB Photoviewer üzerinden kişisel fotoğraflar veya cihaza önceden yüklenmiş Pop art'tan Van Gogh'a kadar 6 farklı resim kullanılabiliyor. "Picture Frame Modu" ayrıca TV izleme moduna göre yaklaşık yüzde 10 daha az güç tüketiyor ve genel güç tüketiminin azaltılmasına yardımcı oluyor.

V4500'ün Sony XMB™ (Xross Media Bar™) ekran üstü arabirimi sayesinde TV kanallarını tarama, girişleri seçme, Resim Çerçevesi Modu ve diğer işlevler son derece basit bir şekilde kullanılabiliyor.

Yeni serinin sahip olduğu BRAVIA™ Sync teknolojisi tüm sistemin kontrolünü son derece basit bir hale getiriyor. BRAVIA Sync teknolojisi sayesinde tek bir kumanda ile tüm sistemin ve TV'nin kontrolünü sağlanıyor. BRAVIA™ Sync ayrıca bağlanmış bir Handycam® video kameranın temel işlevlerinin televizyonun uzaktan kumandası ile yerine getirilmesini sağlıyor.

V4500'de üç adet HDMI girişi bulunuyor. Bu sayede PS3, Blu-ray Disc™ oynatıcılar ve Handycam® HD video kameralar tek bir kablo ile V4500'e bağlanabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sahip olduğu özellikleri orta direk insanı görürmü? mmmm hiç sanmam belki 10 yıl sonra :)

@alito yaşıyormusunuz bilmiyorum ama :D 2008 de aldık televizyonu ve hala cillop gibi

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
HDTV programları izlenebiliyor.
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir