Sony Ericsson C901: 5 MP kamera ve Xenon flaş

Sony Ericsson yeni modellere doymuyor. Şimdi de C901'in ilk resimleri nette dolaşmaya başladı.

  • Halil Mollaoğlu
Sony Ericsson C901: 5 MP kamera ve Xenon flaş
Dedikodu telefonu: Sony Ericsson C901. (resim: SEMC blog'u)

Dedikodulara göre Sony Ericsson şubat ayında gerçekleşecek olan "Mobile World Congress" etkinliğinde başka telefonların yanında 5 Megapiksel kamerası olan C901 ismindeki bir cep telefonu da tanıtacak. Cep telefonunun ilk resimleri internette ortaya çıktı. böylece firma Cyber-shot serisini genişletmiş olacak.

SEMC web sitesine göre yeni C901 gerçek Xenon flaşa sahip ve "gülümseme tanıma" özelliği sunuyor. Cep telefonunun nisan ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Diğer teknik detaylar ve fiyat hakkında henüz bir bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

ee başka bişeyden bahsetmemişler fotoğraf makinesimi alıyoz?

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
ee başka bişeyden bahsetmemişler fotoğraf makinesimi alıyoz?
24 Ocak 2009 Cumartesi, 21:44

cybershot telefonun başka nesinden bahsedeceklerdi :(

Millet her geçen gün yeni bir dokunmatik telefon çıkarıyor, Sony ericsson'un çıkardığı modele bak, sanki 2004'ün telefonu. Cep telefonu satışlarında neden LG ve Motorola'ya geçildiğini şimdi daha iyi anlıyorum.

daha komiği olamaz firma batıyor deniliyor zarar etti diyorlar ama çıkarttığı telefona bakın bence hakediyor zarar etmeyi göz göre göre şu telefonu kim alır

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
daha komiği olamaz firma batıyor deniliyor zarar etti diyorlar ama çıkarttığı telefona bakın bence hakediyor zarar etmeyi göz göre göre şu telefonu kim alır
25 Ocak 2009 Pazar, 04:05

arkadaşım telefon çıkınca bak bakalım fiyatına senin o dokunmatik dediğin telefonların kaçta biri :( sony ericsson'un üzerinde satış yapan nokia ve samsung'un da her segmentte onlarca telefonu var ,samsung her gün vga kameralı bir model sürüyor piyasaya ,nokia'nın 2mp dediği kamera benim 5 yıl önce kullandığım motorola'nın vga kamerasından kötü çekiyor . bunlar yapınca bir şey yok da sony ericsson yapınca tu kaka mı ???

herkesin ihtiyacı farklı ben sade ,kolay kullanımlı ve güzel kamerası olan bir telefon istiyor ve telefona da çuvalla para vermek istemiyorsam ve firma benim ihtiyacıma uygun bir model çıkarıyosa bu firma kötü mü oluyor :(

Kurunun yanında yaş da yanar derler ya, ben asıl sırf bu dandik modellerden dolayı ericsson'la birlikte eleştiriye uğrayan Sony'e üzülüyorum.

ben bir sony ericson hastası olarak bu telefonu kınıyorum nokia nın dandik 6300 modelinin kopyası gibi...yazık hiç yakışmamış..

sonyericsson'un en buyuk eksiği hala wi-fi koymamasıdır bence wifi li navigasyonlu be dokunmatik ve en az 8mp bir telefonla govde gosterisi yapabilirler fiyatı da 1000 ytl veya az olursa sirket bence düzlüğe cıkabilir bakın arkadaslar bende k 850i var bir forum sitesinden telefonumu hemen hemen ıphone gibi ozellliklerle donatabiliyorum kısacası herzaman SE

sony başarılı da sanırım iş yapmayan ericsson kısmı.
modeli beğenmedim ama özellikleri başarılı tabi satış rakamları fitala ters orabtılı olacaktır.

Sony nin 2mp li nokia yada samsung un 5 mp inden daha iyi resim çekiyor inanmıyorsanız bir deneyiz :)

Ayrıca sonyericsson 2001 de dünyanın ilk dokumatik cep telefonunu üretti p800 :) Dokumatik ekranda zirvede olan sony e söylenen sözleri kınıyorum. Dokumatikte zirvede olan xperia x1 e bir bakın derim :)

Nokia ve diğerleri daha yeni dokumatik yapıyor p800 mp3 çalarken nokia midi müzik çalıyordu bunları bilmeyen atmasın burda. Çok satmak kaliteyi belli etmez.

Siz ne kadar nokia samsung alsanızda hepsinin pili patent i sony e ait olan li-ion kullanıyor ve ayrıca bir çok cep üreticisi onun kamera sensörlerini ve ekranlarını kullanmak zorunda.

Sony parayı verdiği teknolojiden kazanıyor onun satışa ihtiyacı yokki, kaliteyi ve yüksek teknolojiyi sevenlerin tercihi sonyericsson dur.

Pffff modele bak be. Bu modası geçmiş görünümlü tipsiz şeyi sırf 5 mp kamerası için alacaklar var mı acaba. Sırf sony diye alan zevksizler olur belki

Sırf nokia diye kalas cihazları alanlar ne olur acaba :)
Kıskanmayın gerçek 5 mp işte nokia gibi yazlımla 5 mp yamıyo sony gerçekkkk hahah kıskananlar çatlasın cybershottt hepsini yewr atarr nokia webcam lar gibi resim çekiyo hahahahaha

Sen de yorum yaz