Sony Ericsson'un 12 MP Idou'su

Mobile World Congress etkinliğinin ilk bombası Sony Ericsson'dan geldi: İşte fotoğraf canavarı Idou.

Sony Ericsson'un 12 MP Idou'su
Idou: 12.1 MP çözünürlük ve gerçek flaş.

Barselona'da dün başlayan ve 19 Şubat'a kadar devam edecek olan MWC, yani Mobile World Congress etkinliğinin ilk bombası Sony Ericsson'dan geldi. Şirket, daha önce de dedikodusu yapılan 12.1 MP kameralı telefonunu resmi olarak duyurdu; ancak çok fazla ayrıntı vermedi.

Idou kod adıyla tanıtılan telefon, 12.1 MP ve gerçek flaşlı bir kameraya sahip. Piyasaya çıktığında Symbian'ın son sürümü ile donatılacak olan Idou 3,5 inçlik dokunmatik bir ekrana sahip olacak. Ekran çözünürlüğünün ise 640 x 320 piksel olması bekleniyor. 3G, GPS, Bluetooth ve Wi-Fi desteği ise telefonun bilinen diğer özellikleri. Telefon hakkında açıklanan son şey ise, tam bir multimedya merkezi olacağı.

Idou'nun ne zaman piyasaya sürüleceği açıklanmadı; ancak dedikodular 2009'un ikinci yarısı ekseninde şekilleniyor. Aslında Idou adına da fazla alışmamakta yarar var; çünkü bu sadece geliştirme aşamasında kullanılan bir kod isim. Telefon piyasaya sürüldüğünde karşımızda farklı bir model adı bulacağız.

Henüz çok fazla detay verilmese de, Idou için bir de web sitesi hazırlanmış durumda. Siteye buradan ulaşmanız mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

12 mp...inanılmaz..piyasaya çıktığında dokunmatik ekranlı telefonlar içinde alınabilecek en iyi telefon olacaktır..daha tam olarak tüm özellikleri açıklanmamış olmasına rağmen iphone mu Idou mu deseler sadece bu özellikleriyle bile kesinlikle Idou derim..

vaybe telefon mu fotoğraf makinesi mi abi

sonyericsson farkı harika bir telefon demosunu izlemenizi tavsiye ederim . . .

hımmmmmmmmmmm

Kamerası 30 megapiksel olsada beni ilgilendirmiyor. fakat telefonun demosunu izledim de eğer orda gösterilen symbian işletim sistemi ise baya geliştirmişler şaşırdım doğrusu. Bu cihaz iş yapar...

Eğer fiyatıda iyi olursa çok güzel oturur.

Dokunmatik simbianmi is yapacak xperiadaki hatalardan arindaricak sony yeni smartini ?
Nokia yaptigi telid enedim beceremimis eger onu baz alicaklarsa win mobile 6.1 arattirir.
Ben bu telin win 7 ile cikacagini saniyorum yada yeni bir sistem ile

bu telefon değil tam bir canavar..muteşem bir şey vay beee sony ericssona bak be...bence bu telefon nokia yı da samsung gu da silip süpürür kendi sınıfında...bana göre sony ericsson zaten en kaliteli markadır ama insanlar henuz bu gerçeğin farkında değiller...idda ediyorum en fazla 5 sene sonra sony ericsson bir numara olur.

demosuna baktım baya güzel web de gezerken ekranın yatay olma işi süper olmuş nerdeyse nettop gibi internete girile bilir isteyen divx videoda izleyebilig güzelbi sony kulaklıkla zaten hafıza kartlarıda bu cıkana kadar 32gb tı destekler güzelbi iletişim ve multimedya aracı coklu dokunmatik vede hd video kayıtta varsa tamamdır bu alet baya bi ses getirir piyasada

bu symbian'sa nokia bayaa bi geri kalmış :( gerçi n97'yle işler değişir .

Nokia kim ya bu kadar büyüttünüz nokia nokia bırakın yaa teknolojiden ne anlar nokia.

Hangi modeli düzgün hepsi sorunlu hepsi birbininin aynısı.

Harbi Coq Gusel Bi Telefon

Sen de yorum yaz