Sony Ericsson: Üzücü bir adım daha atılıyor!

Bir tur daha: Sony Ericsson krize karşı direnemiyor; üzücü bir adım daha atmaya hazırlanıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Sony Ericsson: Üzücü bir adım daha atılıyor!
Sony Ericsson: Cep telefonu üreticisi 2000 kişiyi daha işten çıkaracak.

Cep telefonu üreticisi Sony Ericsson bir kez daha 2000 kişinin işine son veriyor. Alınan bu önlem ile senelik 400 milyon Euro daha tasarruf edilmiş olacak. Firma senenin başında satış miktarında muazzam bir düşüş yaşadı ve 2009'un ilk çeyreğinde milyonlarca zarara katlandı.

Sony Ericsson atılan bu adımdan önce 2000 işçi çıkarmıştı ve 480 milyon Euro hacminde katı bir tasarruf programı başlatmıştı. Fakat bu önlemlerin beklenen başarıyı sağlamadığı ortaya çıkıyor. Özellikle ağır ekonomik şartlar firmanın bu durumunun üstüne tuz biber oldu. Firma içi tahminlere göre cep telefonu bölümündeki toplam satış miktarı yüzde 10 oranında düşecek. Şu ana kadar bu miktarın yarısı kadar bir düşüş bekleniyordu.

Sadece Sony Ericsson krizde değil: Nokia da bu hafta içinde 2009'un ilk çeyreği için korkunç ticari rakamlar duyurmak zorunda kalmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yazık çok kaliteli telefonları var

400milyon euro \ 2000 = 200.000 euro

200.000 euro \ 12 = 16.666 euro aylık

vay be sony ericsson'da çalışmak vardı :)

adam işçisinin soluduğu havayıda maliyete ekliyor taş çatlasın çal oynasın 5000 euro

piyasadaki 2 çeşit telefonu ve bu pazarlama politikası ile daha çok işçi çıkarırlar.

Sony Ericcson Firmasında çalışan kişiler gerçekten de 16,600 Euro aylık alıyorlarmıymış acaba eğer alıyorlarsa sözüm yok.Ama o 2000 kişinin Bu küresel krizde böyle maaşlara çalışabileceklerine inanmıyorum.Kriz Bahane elemanları şutlamak şahaneeeeeeeeeeeee

Valla işçi çıkarmalarını hiçbir şekilde hoş karşılamam ama, galiba burada adamlar sadece işçi çıkarmamış, komple bir departmanı kapatmışlar. Onun için 400 milyon'dan bahsediyorlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play