Sony Ericsson'dan Türkiye açıklaması

Sony Ericsson, şirketin Türkiye pazarından çıkacağı haberlerine resmi açıklamayla son noktayı koydu.

15 pozisyonun kapatılması gerekti

15 pozisyonun kapatılması gerekti

Roger Bolander, yeniden yapılandırmayla birlikte Orta Avrupa Ülkeleri'nin başına geçecek. Ocak 2008'den bu yana şirketin Satış Direktörü olan Soner Cesur ise bu değişimle birlikte Bolander'ın yerine Türkiye Ülke Müdürü görevini devralacak.

Bütün bu aksiyonların sonucu olarak, Sony Ericsson Türkiye ofisinde 15 pozisyonun kapatılması gerekti. Bu, Sony Ericsson için son derece üzücü olsa da Türkiye'deki büyümenin sağlanması ve bir sonraki seviyeye yükseltilebilmesi için gerekli bir durumdur.

Bütün çalışanlar, 1 Ekim 2008 tarihinde yürürlüğe girecek yeni organizasyon yapısı ile ilgili olarak 25 Ağustos Pazartesi günü bilgilendirildiler.

Bolander; "Türkiye operasyonel yönetimi, pazar ihtiyaçlarına güçlü bir yerel bakışı garanti etmek ve müşterileriyle yakın bağlantıyı sürdürmek için Türkiye'de kalacak. Sony Ericsson olarak, Türkiye'nin son derece önemli ve büyüyen bir pazar olduğuna inanıyoruz. Türkiye pazarındaki iş hacmini büyütmek için her tür çabayı da göstereceğiz." diyor.

Konuyla ilgili durumumuzu açıklığa kavuşturduğumuzu umuyor, kamuoyunun doğru olarak bilgilendirilmesine yönelik desteğiniz için teşekkür ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

kıbrıs değil
GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ !

Haberin silinmesinden anlamıştım.

GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ DEĞİL

GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ...

oh bee korkmuştum se telefon alamayacağız diye..

oh be sonunda içimi ferahlatan açılama geldi.O hiç sevmediğim ve ısınamadığım nokia telefonlara kalmayacağım için mutluyum.gerçi sony ericsson gitseydi bile nokia almazdım.Ama neyse ki Türkiye'den gitmiyor.
Her zaman SONY ERİCSSON...

Sony Ericsson almayı asla düşünmüyorum gitse de olur kalsa da.Ne de olsa satışlarda dünya 5.si:)
http://www.chip.com.tr/konu/Cep-telefonu-pazari-Kim-ne-kadar-satti_8459.html

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ DEĞİL

GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ...

arada fark yok
ayrıca senin b
r türk olarak yönetim demen daha uygun kaçar arkadaşım ;)
se nin çekilmemesine sevindim

walkman telefonları süperdi çıkmayacakmış güzel

Dikkat çekmek istediğim bir nokta var: Eskiden şirketler büyük merkez üsleri kullanarak bölge idare etmeye yatkındı. Şimdiyse daha küçük ve elverişli bir yapıya geçiyorlar. Umalım bu sadece maliyet kısmak için değil aynı zamanda pazarlara daha iyi hakim olup kaliteyi artırmak için olur.

bizim ülkemizde cep telefonu değiştirme veya yenileme oranı dünyadakinden önde gidiyor. bu yüzden sonyericson tamamen cep telefonu pazarından çıkmadan Türkiye'den çıkmaz. Neden anlayamadım ama insanlar 1000 ytl verip bir pc almaya yanaşmıyorlar ama cep telefonunu neredeyse 3-4 ayda bir değiştiriyorlar.

Sony Ericsson'un telefonlarını çok beğeniyorum.Özelliklede Walkaman telefonlarını.Türkiye'den gitmemesi beni sevindirdi.

Bu habere sevindim hayatımda kullandığım en sağlam telefonu ürettikleri için de bir kez daha teşekkür ederim Sony Ericsson umarım bu kalitenini koruyarak yeni telefonlarını yeni teknolojilerle bizlere sunmaya devam edersin.

valla sony gerçekten süper süper süper telefon ona diyecek hiçbi lafım yok ama benim gözlemlediğim kadarıyla türkiyede yani benim çevrem gözlemlediğim kadarıylka sülalede ve okuldaki tüm ark en apırlıklı nokıa ve samsung kullanıyolat-r sony kullanan çok az kişi gördüm nokı en ağırlıklı 2. samsung ağırlıklı yani sony bu iki frimayla savaşmak istiyosa yeni fikirlere ve fiyat politikasına birazdaha önem vermesi gerekiyo

k750i gibi hayatımı zindan etmiş ve w810i gibide kullanımından zevk aldığım bir telefonu üreten firmanın çekilmemesine çok sevindim. İdari yapının değişmesi çok hoşuma gitti.
Umarım bundan sonra joystickli model üretmezler, üretirlersede içine su kaçmış gibi bahane bulmazlar servisde
M.Koçak

k770i de bayağı iyi, 3.2 mp kamerası ve 3g'si beni hayran bıraktırıyor.

bir sonyericsson w810i kullanan biri olarak bu kararı almalarına çok sevindim. w810i kullanmak bana zevk veriyor. hayranım telefona resmen. tasarımı çok hoşuma gidiyor.

aslında en ıyı telefon sony erıcson cunku walkman serısı kıme soylesen sony derler muzık ıcın adını duyurmus bır marka turkıyeden cekılirse cok uzulurüm hızlı kolay yazılım basıtlestırilmıs nokıa gıbı degıl cok uzun hıkaye en azından erıcsona yazılım atabılıyorsun cok rahat?

CEkilme SÖz konusu değil arkadaşlar sadece spekülasyon yapmş Rakipleri

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir