Sony gözlerini Hotz'a dikti

Sony'nin baş belası hacker GeoHot, Japon devinin hack'lenmesi ile adeta dalga geçti...

  • Ertuğrul Süngü
George Hotz Sony'i hacklemiş olabilir mi?
Hotz suçsuz olduğunu iddia ediyor

Sony'nin, 75 milyon kullanıcısının kredi kartlarına mal olabilecek kadar ciddi bir biçimde hack'lenmesi, giderek dallanıp budaklanıyor. Pek tabi akıllara gelen ilk isim olan Geroge Hotz da yavaş yavaş konuya dahil olmaya başladı. Biten mahkemenin ardından herhangi bir Sony ürünü kullanması resmen yasaklanan ünlü hacker, uzun zamandır konu ve firmayla ilgili Blog'u üzerinden yazıyordu.

Hotz, son gelişmeler hakkındaysa şu yorumda bulundu; "Sony'nin bünyesine yeni ve daha kaliteli güvelik uzmanı almak yerine avukat tutması, bu olayın gerçekleşmesinde başı çeken sebeplerdendir."

Pek tabi böyle bir hack olayından sonra gözler ilk olarak Hotz'a çevrildi. Fakat Hotz kendi blog'unda yazdığı yazısında; "Ben deli değilim ve FBI'ın kapımı çalmasını da hiç mi hiç istemem. Ayrıca elindeki bulunan limitli sistemlerle başka makineleri hack'lemek ve bu sunucuları keşfetmek eğlenceli olabilir ama başka bir sistemi hack'leyip kişisel bilgilerini almak ya da kredi kartı hırsızlığı yapmak hiç de doğru değil." diyerek hem kendisini aklamaya çalıştı, hem de tepkisini göstermiş oldu.

Sony'nin çalışmalarıysa halen devam ediyor ama sunucuların düzenlenmesi en az bir hafta daha sürebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

adamın fena ahı tuttu heralde sony hala sistemini toparlayamadı:D

Kim yapmışsa temiz hack yapmış ki hala toparlamaya uğraşıyorlar.

bu çocuk sony için bulunmaz nimet. mahkemesiydi davasıydı konu uzarda uzar. al şirkete bas maaşı milyon dolarları bak bakalım kale gibi sistemin olmuyor mu. savaşma seviş demişler sevgili sony

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play