Sony için devrim niteliğinde birleşme!

Japon devi Sony, şirket için gerçek bir devrim niteliğindeki kararı hayata geçirdi!

  • Cenk Atlı
Sony'de büyük yeniden yapılanma!

Japon teknoloji Sony, yönetimsel anlamda firma bünyesinde bazı önemli değişiklikler yaptı. Sony Computer Entertainment ve Sony Network Entertainment; bu yeni değişiklikle birlikte Sony Interactive Entertainment (SIE) adlı yeni bir şirketin çatısı altında bir araya getirildi. Merkezi San Mateo, Kaliforniya'da bulunan bu yeni firmanın aynı zamanda Tokyo ve Londra'da da ofisleri mevcut. Ocak ayında duyurusu yapılan söz konusu değişiklik resmi olarak 1 Nisan'da hayata geçirildi. Bunun bir şaka olmadığını da ekleyelim...

PlayStation yöneticisi Andrew House konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu firmaların bir araya getirilmesinin SIE'nin "PlayStation biriminin büyümesini dair de hızlı bir artış adına çok daha net hedefleri olan daha güçlü bir yapı haline geleceğini" ifade etti. House ayrıca, SIE'nin, iş ortaklarıyla birlikte tüketicilerin hayal güçlerine ilham vermeye ve pazara liderlik etmeye devam edecek olan öncü hizmetler ve ürünler geliştireceğini de ekledi.

Diğer yandan Sony Computer Enertainment'ın elmas biçimli logosunun kullanılmaya devam edileceği belirtiliyor. Sony geçtiğimiz hafta da Asya pazarı için mobil oyunlar yapmaya odaklanan ayrı bir alt şirket kurduğunu da duyurmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

boşş hep bunlar sony telefon a odaklan rakiplerini geçersin telfonlarn cok kaliteli

@03 Nisan 2016 14:44 sony bizi dinlese de biraz hızlı olsa

@03 Nisan 2016 14:44 yıllarca Samsung ve diğer markaları kullanan bir arkadaşım geçen 2.el Sony z1 aldı, kendini çağ atlamış gibi hissetti. Özellikle sarzi ve kamerası... Sonra telefonunu dusurdu ve o farkedinceye kadar ustunden araba geçti?? şansına hiçbir şey olmadı...

@03 Nisan 2016 14:44 Telefon Sony için donanım reklamından ibaret. Root ile sistemi tanıdıkça birçok şeyi bilerek kıstığını görmek üzücü. Z1 eskitip Z5 almış biri olarak diyorum.

Sony telefonlarına daha cok özen gösterirse iphone ve samsungdan daha ileriye gideceğine inanıyorum.

@04 Nisan 2016 13:43 kesinlikle katılıyorum Sony telefonlardan kazanmıyor ağırlığınıda vermiyor haliyle. Ps ve diğer firmalara sattığı sensörler ona yetiyr.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost