Sony: iPhone veya S3 gibi bir model yapacağız

"Şimdiye kadar yapamadık ama yakında yapacağız!" İşte cep devinden müthiş bir itiraf!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony, ceplerinin rekabet edemediğini kabullendi

Bir Sony yöneticisi, çok yakında Galaxy S3 ve iPhone 5 ile rekabet edecek seviyede bir telefon piyasaya süreceklerini söyledi.

Financial Times Deutschland'a konuşan van Schie, Sony'nin şu anki telefonlarının Apple ve Samsung gibi rakiplerinin uç nokta cepleriyle rekabet edemediğini hiç gizlemeden kabul etti ve şunları söyledi: "Yakın bir gelecekte Apple'ın iPhone'u ve Samsung Galaxy S3'ü ile rekabet edebilecek bir amiral gemisi model ortaya çıkaracağız." Sony'den bir yetkili ise bu yeni modelin CES 2013 ve MWC 2013'de tanıtılabileceğini onayladı.

Sony'nin yaptığı bu açıklamalar, şirketin daha iyisini denemeye kendisini adadığını gösteriyor. Ancak bu tür açıklama tüketicileri Sony'nin şu anki ceplerinden soğutabileceği gibi, söz verilen cep çıktığında rakipleri daha iyi cihazlarını göstermiş olabilirler. Zira Apple'ın iPhone 5S'i önümüzdeki ay üretmeye başlayacağına, Samsung'un ise Galaxy S4'i CES 2013'de tanıtabileceğine dair söylentiler çoktan dolaşmaya başladı. 2013'e kadar çift çekirdekli ceplerle devam etmeye karar veren Sony'nin benzer bir şekilde geç kalma gibi bir hataya düştüğünü Mart ayında sizlerle bu haberimizde paylaşmıştık.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ex aşkım Sony yine kaplumbağa hızında... Iphone 5s ve S4 ile rekabet edecek modeli de 2016 da çıkartırlar :))

Saçmalık. O modeli yapana kadar S4 ve iphone 5s çıkar:)

Telefon Xperia Odin olmalı..

SONY SONY SONY ah bir yapsan inan senin böyle bir model çıkarmanı bekleyip akıllı bir telefon almayacağım :(

SONY biraz fazla mütevazilik yapmış...

hadi bakalım, piyasayı kızıştırsınlar, belki fiyatları da aşağıya çeker

Daha önce de yazdigim gibi Sony'nin en büyük hatasi HTC'nin yaptigi gibi bir yilda 20 model cikartmak ve bunlarin 99%'unu eski donanimla eski güncellenmemis Android sürümü ile piyasaya sürmekti. Alinabilecek tek telefon Sony ION'du ki o da zaten Avrupa'ya gelmedi. Neyse umarim ayni hatalari yapmazlar piyasaya adam gibi ürün cikartirlar. HTC'de ayni hatalari yapti ve önceden satis rekorlari yapan telefonlar satarken simdi ise sürekli zarar etme durumuna geldi.

Yeni Galaxy'nin adinin 4 olmayacagi soyleniyor, baska bir isim yada yeni bir jenerasyon olacakmis.

Htc ve Sony en büyük hatayı pil konusunda cimrilik ederek yapıyorlar. Kimse 4-5 saatte pili biten bir telefon almak istemez. İlk HTC deneyimim Htc Desire ile 1 hafta olmuştu. Hemen satmıştım. Israrla 1300-1700 mAh piller kullandılar o koca ekranlı telefonlarda.

sony asaleti yeter

Sen de yorum yaz