Sony, LittleBigPlanet'ın dağıtmına başladı!

İçerisinde Kuran-ı Kerim'den iki ayetin bulunduğu şarkı nedeniyle ertelenen oyun nihayet satışta...

  • Selim Öztürk
Sony, LittleBigPlanet'ın dağıtmına başladı!
Kuran Ayet'lerinin yer aldığı fon müziğini kaldıran Sony, LittleBigPlanet'ın revize edilmiş sürümünü kısa bir gecikmenin ardından kullanıcılarına sundu.

İçerisinde yer alan bir şarkıda Kuran-ı Kerim'den alınan iki ayetin bulunduğu fark edilince çıkış tarihi ertelen ve Sony'nin merakla beklenen yeni oyunu LittleBigPlanet'ın revize edilmiş sürümünün dağıtımına nihayet başlandı.

Sony, tartışmalara neden olan söz konusu şarkıyı oyundan kaldırarak son günlerde gittikçe büyüyen tartışmaları da bitirmiş oldu. Bu düzeltme için oyunun çıkış tarihini kısa bir süre erteleyen Sony, bu kısa gecikmenin ardından geçtiğimiz günlerde oyunun revize edilmiş sürümünü kullanıcılarına sundu.

Ancak Sony, oyununda gerekli düzenlemeleri yapmak için bir güncelleme yayınlamak yerine, ilgili şarkının yer almadığı yeni CD'lerini kullanıcılarına sunmayı tercih etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

doğrusunu yapmışlar...

duyduguma göre söylenen ayetin biri şuymuş ;

"her nefis bir gün ölümü tadacaktır..."

düzeltmeleri iyi olmuş..Bazı şeylere dikkat etmek lazım.Bunun gibi...

tebrik etmek lazım hassasiyetleri için. türkiyede bazı kişilerin islamiyete göstermediği hassasiyetin yanında sony'nin yaptığı büyük bir başarı.

valla brova sony tebrik ediyorum adamlar insanların din ve inaçlarına saygı duyuylar bende onunkilerine ve sony karşı saygım sonsuz. Düşünüyorumda bu oyunu mıcrosoft yapsa böle bişey yaprmıydı.??????

bencede güncelleme yapsa daha mantıklı olurdu

sony kendini belli ediyor

adamların duzeltmeleri guzel bişi olmuş da sonuç da bu işin bi kısmı pazarlamada o kadar musluman insan var satıştaki payı hiç mi duşmezdi? :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir