Sony, Marshmallow'u dağıtıyor!

Sony, Xperia cihazları için dünya çapında Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlamaya başladı

  • Zeynel A. Öztürk
Sony, Marshmallow'u dağıtıyor!

Google'ın yaklaşık 5 ay önce yayınladığı Android Marshmallow, geçen hafta Sony'nin Japonya'daki Xperia Z5 cihazlarına dağıtılmaya başlanmıştı. Şimdiyse güncellemenin diğer ülkelere ve cihazlara sunulmaya başlandığı anlaşıldı.

GizmoBolt'un haberine göre Sony'nin Android 6.0 Marshmallow'u temel alan firmware'i (32.1.A.1.163), Cezayir, Hindistan, Malezya, Suudi Arabistan, Tayland, ABD ve fazlasında Xperia Z5 Dual için (E6633 ve E6683) dağıtılmaya başlandı. Güncelleme, Android 6.0 Marshmallow'un geliştirmelerinin yanında şu Sony yeniliklerini içeriyor:

- Uygulamaların veri izinlerini yönetme ve kontrol edebilme

- Yeni kamera arayüzü: Modlar ve ayarlar arasında basit hareketlerle geçiş yapabilme

- Doze ve App Standby ile daha iyi pil ömrü

- Xperia Messaging

- Direct Share

Sony, güncellemenin Xperia Z4 Tablet ve Xperia Z3+'a geleceğini de doğruladı. Firma, güncellemelerin kademeli olarak dağıtıldığını da vurguladı, yani güncellemenin size ulaşması için birkaç gün beklemeniz gerekebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Bu üreticiler gerçekten çok adi... Bundan sonra ben Android One alacağım. Ve Saf Android'den şaşmayacağım. Diğerlerinde güncelleme denen bir şey yok..

@09 Mart 2016 11:02 Android one modellerinde özelikle düşük bütçeli olanlarda dandik kamera ve kısa şarj süresi (şarjı uzun gitmiyor) sorunu var alacaksanız nexustan şaşmayın benden söylemesi ;)

@09 Mart 2016 11:02 Sony, LG ve General Mobile gerisi hikaye hiç bulaşmayın

samsung s6 tuğlası kullanmaktayım yazdan beri her hafta geliyor haberleri eksik olmadı

sonunda güncellemeyi aldım z5 premium

@09 Mart 2016 12:12 kardeş bende yükledim ama rehberde hata veriyor sendede varmı

Önemli birşey yok! 2 sene sonra sistemi yenilemek için Xperia M4'ü Marshmallow'a belki yükseltirim...

adam güncelleme dağıtıyor diyo, biri de güncelleme dağıtan yok diyo. hey allahım ya

Google bu işi kendi yapması gerek güncelleme zaten yapacak haberlerde yazıyordu hızlı güncelleme vermek adına 7.0 tanıtılacak daha 6.0 neredeyse yarısı almadı belli başlı cihazlar dışında

@09 Mart 2016 12:44 Google bir şey yapamaz. Çünkü üreticiler kendi arayüzlerini kullanıyor. Google arayüz yapmaz sadece sistemi yapar..

Ya bir de Android 6.0 geldi demezler mi, yani sesli gülüyorum resmen. General Mobile 4G telefonum var, çift SIM kartlı, Android 6.0 çoktaaaaan geldi - hem de 1 yıl önce. Stok Android'den şaşmayın derim. Bundan önceki telefonum Samsung'du, eline yüzüne bulaştırdı Samsung bu güncelleme işini. Yok Kies indir, güncellemediğini görünce ay pardon bu bozuk, şu Kies'i indirin, o da çalışmayınca pes etti Samsung. Bir daha Samsung vs. almam arkadaş, paranla rezil oluyorsun.

@09 Mart 2016 13:13 Ben de şuan Samsung kullanıyorum. Bu yaz General Mobile 5 Plus alacağım. Kesinlikle sana katılıyorum.

An itibari ile Z5 Compact'a gelen güncelleme. Tam olarak 1241,4 megabayt . İnternetim 3 megabit. Bekleyeceğiz bakalım.

Gercekten bundan sonra saf android hangi telefonda varsa onu alacağım. nedir bu ya huawei lg samsung ve diğer markalar hep türkiye güncellemelerini yapmıyor sonrada millet telefon değiştirmek zorunda kalıyor. birdaha mı lüks telefonlaradan almıyacam android one olan telefonu alacam

Camera2 API de raw hariç artık kullanılabiliyor Z5'te. Raw da olaydı iyiydi.

Androi'din katışıklı olanı bile adamı öldürmeye yetiyor. Neden bazıları saf Android istiyorlar. Canına mı susadın....dur yapma gençliğine kıyma....

@ZiyaretBitti Hocam geçen "isteyen Windows 10 Mobile kullanır sen memnunsan kal yerinde" diyen siz değil miydiniz? Ama bu yaptığınız gerçekten iki yüzlülük hiç yakışmıyor yani... Ben de şunu diyorum : "Windows 10 Mobile'dan memnunsan kal yerinde millete karışma isteyen Saf Android kullanır isteyen TouchWiz SANA NE BUNDAN? "

@10 Mart 2016 08:23 Ben öcekinden farklı bir şey söylemedim ki...Tam anlatamadığım ve bunun üzerine "espiri" yapmak istediğim şu idi: Android kendi içinde ikiye bölünmüş gibi algılanmaya başlandı -uzun zamandır- saf ve sulandırılmış olarak. Henüz safını kullanmamışlar için espiri yaptım...beklentilerinizi fazla yükseltmeyin hayallerinizdeki umut, elinizdekinden çok büyük olmayabilir diye. Bilmem anlatabildim mi? elbette herkes istediğini kullansın...ben hepsini kullandım çünkü.

Z5 compact dün güncelleme aldım keşke almasaydım değişen bişey yok görünürde bikac basit yenilik dışında. 1.5 saatte dolan batarya süresi 7 saate cıktı cok kötü.%47 de taktım 3 saatte 57 zor ulaştı. Bence hemen güncelleme yapmayın.

samsung,,bak sony dahi verdi 6.0.ı sen uyu uyu ..note 4 sahipleri size beddua ediyorlar..aminn diyoruz cuma günü..inşallah KİM sizi siler silkeler ve süpürür.amin...............pislik samsung... müşterisi ile kafa buluyor..versene note 4,e de ..nexuslar 1yıl 3 ay oldu kullanıyor..şu güncellemeyi..utan ya..!

samsung ile windows aynı kafa...windows,ta lümia 1520, ve benzerlerine hala W10,u vermedi.. samsung da note 4,de 6.0.güncellemeyi vermedi...milletleri ahmak veya enayi yerine koymuşlar..utanmazlar..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost