Sony'nin PlayStation ağına DDoS saldırısı!

Sony, bir türlü kurtulamadığı hack saldırılarından bir yenisinin daha kurbanı oldu!

Sony'nin PlayStation ağına DDoS saldırısı!

Oyun meraklılarının PSN'yle ilgili yaşadıkları ciddin sorunların ardından Sony, oyun ağına geniş kapsamlı bir DDoS saldırısı (Denial-of-Service - hizmeti engelleme) düzenlendiğini itiraf etti.

Sony Online Entertainment'ın başındaki John Smedley, Twitter'da paylaştığı gönderilerde "geniş kapsamlı bir ddos saldırısına uğradıklarını", bu durumun saldırı kontrol altına alınana kadar oyunları etkileyebileceğini söyledi. Smedley, saldırıyla ilgili bir haritayı da takipçileriyle paylaştı. Bu sırada Smedley'in American Airlines ile yapacağı 362 numaralı uçuşla ilgili yetkililere yapılan "uçakta patlayıcı var" raporları, uçuş istikametinin değiştirilmesine neden oldu.

İlerleyen saatlerde PlayStation da saldırıya uğradığını itiraf etti, ancak herhangi bir DDoS saldırısından bahsetmedi.

DDoS saldırısında hizmet sağlayıcıyı çökertmek üzere yoğun bir veri gönderimi gerçekleştirildiği söyleniyor. Sony, Pazar günü yaptığı açıklamada yüksek trafiğin ağı etkilediğini, ancak "kişisel verilere erişilmediğini" söyledi. Firma, saldırıyla ilgili başka teknik detay paylaşmadı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

anlaşılan soniye yine ergenler saldırmış :)

IŞİD soytarıları klasik soytarılıklarını yapıyor...

Microsoft çalışıyor...

@25 Ağu 2014 18:11 ne microsoft'u yahu?! bu siber saldırıyı ışid düzenlemiş. bu site dışındaki kaynaklarda bu bilgi geçiyor.

Zaten hiçbi firma kişisel veri vermiyor (bizde yedik o hesapların yarısı gitmiştir)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir