Sony'nin tableti sorun oldu!

Sony, yeni tabletinin en güvendiği bu özelliği işini yapamayınca, bakın nasıl bir karar verdi!

  • Ertuğrul Süngü
Sony'nin tableti sorun oldu!
Sorun giderildikten sonra yeniden piyasada olacak

Tablet savaşlarına geçtiğimiz ay itibariyle farklı bir boyut getiren Sony, şimdi yaptığı hatayı düzeltmekle meşgul. Bundan bir ay kadar önce piyasaya sürdüğü "Water Resistant Xperia Tablet," yani suya dayanıklı model, artık piyasada bulunmayacak. Cihazın satışının durdurulmasındaki en büyük sebepse üretim esnasında yetkililer tarafından rastlanan bazı hatalar. Sony tarafından üretim hatası olarak belirtilen sorunda, ekran ile kasa arasına suyun sızma ihtimali bulunuyor ve böylece su geçirmezlik özelliğini kaybeden ürün, aynı zamanda anında bozuluyor.

Hataya tüm ürünlerde rastlanmadığına değinen Sony, özellikle Çin'de üretilen modellerde bahsi geçen hatanın bulunduğunu ve sorun çözülene kadar herhangi bir şekilde bu tableti satmayacaklarını dile getirdi. Toptan ve perakende satış yapan satıcıların Sony'ye ürüne ne zaman kavuşacaklarını sormalarının ardındansa firmadan; "Toplamda 100.000 adet tablet toplamış ve Çine geri yollamış durumdayız. Tüm düzenlemeler ve garanti sağlanır sağlanmaz ürün yeniden satışta olacak" gibi genel bir açıklama geldi.

Ürün ilk defa Ağustos aynın sonralarında görücüye çıkmıştı, 400 ile 600 dolar arasında değişen fiyatlara sahip toplamda üç farklı sabit disketli modeli bulunuyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ben su geçirmeyen saatimi bile suya sokmam.

-Xperia S e ait kronik kozmetik hataları ve ekrandaki kör sarı nokta -Xperia U ya ait kameradaki mor leke şimdide Tabletin water proof olmayışı.kapat git artık sony

her dandikliğin altından çinliler çıkmak zorunda mı?

$ 400-600 uygun bir fiyat heleki sony.Şuan xperia kullanıyorum ve memnunum.Ama o cihaz türkiyeye geldimi 1.500 liradan aşşağı kimsenin eline geçmez.

güzel tabletti. piyasadaki bütün tabletler ipad'e benzerken sony hep kendine has birşey üretiyor. umarım en kısa zamanda düzeltir ve piyasaya geri döner.

Ayrıca ekranda zaman zaman parazit dalgalanmalarda (flicker) oluyor. Bu soruna hiç değinmemişler. CNET sitesine girin ve Xperia Tablet S modelinin donanım incelemesini bir okuyun. İnceleme ingilizce yalnız.

Açık konuşmak gerekirse ben bu cihazı bu şekilde de kullanabilirim. :) Sonuçta kimse su geçirmez diye aldığı bir cihazı zaten suya sokmaz ki.Neyse.

@08 Eki 2012 22:05 Yok canim yuzmeye gidiyorsun tableti alip zaten... Su gecirmezlik "splash" yani sicrama yada az miktarda su demek, banyoya sokup yikamak degil.

Sony yine kaybetti.Bu gecikme diğer üreticilerin işine yarayacak. herkes Tablet sahibi olduktan sonra Sony tablet mi satacak bundan sonra..

çin işkencesi :)

Bana gore sony kaybetti bana gore bir numara samsung geriside bos onu diyeyim kalite ve fiyat arayan samsung alsin birakin sony yaramaz sony eskiden buyuktu simdi batiyor yavas yavas bana gore

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play