Sony'nin yeni konsolunun adı bu mu olacak?

Sony'nin mini oyun canavarının adı belli oldu! Ancak bu detay, bazılarının pek de hoşuna gitmeyecek.

  • Gökay Özbudak

Sony geçen Ocak ayı yeni nesil taşınabilir konsolu NGP hakkındaki planlarını açıklamış ve konsolun 2011'in sonuna kadar piyasada olacağını söylemişti. 3G, WiFi gibi özelliklerinin olması beklenen taşınabilir konsolun aynı zamanda çoklu dokunmatik ekranı da bulunacak.

Games Pundit'in adı açıklanmayan bir kaynaktan aldığı habere göre; Sony, NGP'nin adını resmi olarak PS Vita yapacak. Vita İtalyanca ve Latince'de "yaşam" anlamına geliyor. Yukarıda da görebildiğiniz PS Vita'nın bu fotoğrafı pek tabii üzerinde oynanmış bir görsel de olabilir. Bazı söylentilere göre ise Sony, konsolda bulunan donanımı daha hesaplı bir hale getirip Nintendo'nun yeni konsolu 3DS ile rekabeti korumak istiyor.

Sanırız Sony'nin yeni nesil taşınabilir konsolu hakkındaki planlarının tam olarak ne olduğunu öğrenmek için 6 Haziran'da Los Angeles'ta yapılacak E3 basın toplantısını beklemeliyiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gerçekse Çok Başarısız Bi İsim Olmuş
Ben Gerçek Olmadığını Düşünüyorum...

Ekran biraz küçük değil mi?? Cep telefonlarının 4.3" ekrana sahip olduğu bir devirde iddalı bir oyun konsolunun küçük bir ekranının olmaması gerekir.

Ekran biraz küçük değil mi?? Cep telefonlarının 4.3" ekrana sahip olduğu bir devirde iddalı bir oyun konsolunun küçük bir ekranının olmaması gerekir.

""Ekran biraz küçük değil mi?? Cep telefonlarının 4.3" ekrana sahip olduğu bir devirde iddalı bir oyun konsolunun küçük bir ekranının olmaması gerekir.""

mobil oyun cihazı için gayet uygun bir ekran boyutuna sahip. ama sen istersen bir el arabasına; ps3, led tv ve bir jeneratör koy öyle dolaş. kocaman ekranda dilediğin gibi oynarsın.

PSM yapsinlar daha iyi bu ne VITA VIDA falan VISTAya dönmesinde

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost