Sony ofisleri korsan yüzünden arandı!

Gel de şaşırma: Müzik devi Sony'nin bürosu korsan yüzünden baskına uğradı...

Sony ofisleri korsan yüzünden arandı!
Sony BMG ofisine baskın!

Korsan konusunda pek çok müzik şirketi oldukça hassas ve özellikle internet üzerinden dosya paylaşımı konusuna kesinlikle sıcak bakmıyorlar. Bu kez söz konusu olan firma Sony BMG ve konu yine korsan. Fakat bu kez hakkını arayan Sony değil, Latin Grammy ödülleri sahibi bir sanatçı olan Alejandro Fernández. Geçtiğimiz günlerde Sony BMG'nin Meksika ofisi Fernández'in şikayeti üzerine arandı.

Aranan şey ise Fernández'in bir albümü. Fernández'in şikayeti doğrultusunda yapılan aramada Sony BMG ile anlaşması bitmiş olan Fernández'e ait şarkılardan derlenmiş albüm arama sırasında ofiste bulundu. Esas kayıt CD'sinin yanı sıra çoğaltılmış olarak albümün tam 6397 kopyası daha aramada ele geçirildi. Fernández, Sony ile anlaşmasının 7 albümlük olduğunu ve bir önceki albümü ile anlaşmanın sona ermesi nedeniyle Sony'nin bu yeni albümü basma hakkı bulunmadığını iddia ediyor. Sony ise anlaşmada bu özel albüme izin olduğunu söylüyor. Kimin doğru söylediği ise yapılacak araştırmalardan sonra netlik kazanacak.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sen misin Sony'le dans edecek?!

Sony büyük, bastırır, alır davayı diye düşünmeyin. Türkiye'de olur o, Türkiye'de kanunlar büyük şirketlerin değil, şifketler kanunun üstünde.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir