Sony, PlayStation Move'u tanıttı!

Sony, PlayStation 3'e ekleyeceği yeni ürünü E3 2010'da tanıttı. İşte yeni kontrol cihazı Move...

  • Gökay Özbudak
Move tanıtıldı!
Hassasiyeti yüksek bir kontrol cihazı

E3 2010'da bir başka heyecanlanla beklenen sunum, Sony tarafından yapıldı. Sony Playstation Move, oyunlar üzerinde tanıtıldı.

Sony Playstation Move'u anlatmak için kullanılacak en doğru tanım Wii uzaktan kumandasının daha gelişmişi olduğunu söylemek olur. Move kontrol cihazıyla, Sony PlayStation Eye'ın önüne geçiyorsunuz ve yaptığınız hareketler, kamera tarafından algılanıyor.

Teknoloji hareket algılamadan çok cihazı takip etmeye dayalı. Böylece PlayStation, cihazın tam olarak nerede olduğunu anlıyor. Bu şekilde kesin pozisyonlama da oyun içinde daha etkili oluyor. Bu taraftan bakıldığında PlayStation Nintendo ve Microsoft'a göre daha üstün diyebiliriz.

Move oyunları...

Oyunlar üzerinde gösterildi...

Tanıtımda İki çeşit kontrol cihazı bulunuyor. Bir tanesi gördüğünüz PlayStation Move kontrol cihazı diğer ise yönlendirme çubuğu.

Move kontrol cihazı üzerinde renkli bir top var ve bu top takibi sağlıyor. Altında ise bazı düğmeler bulunuyor bu şekilde oyunlarda etkileşimi sağlayabiliyorsunuz. Bazı oyunlar da ise yönlendirme cihazı devreye giriyor. Bu, nereye gitmeniz gerektiğini sizin belirlemeniz gereken oyunlarda kullanılıyor ve Nintendo'nun Nunchuk'una çok benziyor.

Move ile tanıtılan oyunlar arasında, masa tenisi, okçuluk, Heavy Rain, Socom 4 ve Tiger Woods Golf gibi oyunlar bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bu natal ve move tam bir saçmalık buna para verecek adamın aklına şaşarım göründüğü gibi deil kullanması çok zor

zaten bunlarında şimdiye kadar yapabildikleri bi spor oyunları gerisi fıss...

Sen de yorum yaz