Sony Playstation Store hacklendi

Sony, Playstation mağazasındaki bazı kişisel hesaplara üçüncü kişilerin eriştiğini tespit etti.

  • Selim Öztürk
Sony Playstation Store hacklendi

Sony, bazı kullanıcılarının şifresinin kırılmış olabileceğini düşünüyor. Sony'den yapılan açıklama ise şöyle: "Playstation Network kullanıcılarının şifresinin üçüncü kişilerce değiştirilmiş olması maalesef ihtimal dahilinde. Ancak neyse ki Playstation Network hesabıyla kredi kartı bilgileri tam olarak görüntülenemiyor. O nedenle bu hacklenmenin kullanıcılara şifre kaybından daha fazla zararı olmayacak."

Sony, bu olaydan sonra sistem güvenliğini en üst düzeye yükselttiğini duyurdu. Sony, bunun yanında bu saldırılardan etkilenmiş olan kullanıcılara ulaşmaya çalışıyor. PS Store hesabınız varsa ve şifrenizle giremiyorsanız, siz de mağdurlar arasındasınız demektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

VAY BE HACKLEDİLER HE..

Şimdi nasıl olucak şifremiz güvende deil yani..

bende hiç böyle bir şey yok ama arkadaşım ps store'dan bir oyun indirdi.Birkaç hafta sonra arkadaşımda söz ettiğiniz olay oldu.Ve şuan hiç online oynayamıyor,oyun indiremiyor ve ps home,ps network ve ps store'a giremiyor.Hatta ps store'dan indirdiği oyun çalışmıyor.Ve ps3'ü çok yavaş çalışıyor.Size önerim ps store'dan hiçbirşey indirmeyin.Biliyorum ps store oyunları ucuz çünkü god of war oyununu normal bir mağazda 100-110 tl'ye alırsın fakat yalan söylemıyorum ps store'da sadece 40tl! Fakat siz ucuz oyun istiyorum diyorsanız D&R'ye gidin.Orada da oyunlar çok ucuz.PS3'ün kırılmasını beklemeyin ya D&R'den ucuza alın ya da xbox 360 alın.xbox 360 kırıldı.Hem öyle bir kırmışlarki.Online oynarsanız ban yemiyorsunuz.Tamam PS3'te kırıldı ama geliştirilmesi gerekiyor.Çünkü kırdırttınız online oynadığınızda sony makinanızı tespit ediyor.Ve aynı gün makinanızı,modeminizi(internet bağlantısı) na el koyup birde para cezası kesiyorlar.Ve birde PS3'ünüzü kırdırırsanız her oyun çalıştırılamıyor.Şuana kadar PS3'te çıkmış tüm oyunların sadece %10'u var.Ve bunların %6'sı kötü oyunlar.Mesela spiderman,crash,sonic gibi oyunlar.Size tavsiyem xbox 360 alın ya da ben PS3'ten vazgeçemem diyorsanız D&R'den oyun almanız.(UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMDUR)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play