Sony PSP 2'den kötü haber geldi!

Yeni oyun canavarı PSP 2'yi bekleyenlere kötü haber bizzat Sony'den geldi...

Sony'nin daha yeni duyurmuş olduğu NGP isimli yeni PSP olacak olan el konsolu, harika özelliklere sahip olsa da söylentilerin aksine PlayStation 3 kadar güçlü olmayacak. Sony mühendisleri, bu söylentileri sona erdirmek için NGP'nin performansının PS3 ile ilk PSP arasında olacağını açıkladı. Yani NGP, ilk PSP'ye göre güçlü, PS3'e göre ise daha zayıf bir performansa sahip olacak.

Yaptığı konuşmalardan birinde NGP'nin bazı yönlerini küçümseyen Sony'nin Platform Araştırma Müdürü David Coombes, NGP'nin PS3 kadar güçlü olabileceği şeklinde yapılan yorumlara karşılık olarak, NGP'nin PS3 gücünde, yani 2 GHz'de çalışmasının en fazla 5 dakikalık bir pil ömrüne neden olacağı belirtti. Konuşmasında NGP'nin bazı donanımsal özelliklerine de değinen Coombes, NGP'nin konsol tarzı bir yapısı olacağı ve 4 adet simetrik işlemci çekirdeği kullanacağını söyledi. PSP'ye oranla NGP'nin çok daha fazla belleği olacağına da değinen Coombes, RAM miktarının PS3'e yakın bir miktarda olacağını söyledi.

NGP oyunları 2 GB ve 4 GB'lık bellek kartlarında tutulabilecek, ayrıca cihazın henüz tanımlanmamış bir miktarda yazılabilir hafızası da mevcut olacak. Sadece Wi-Fi destekli ve Wi-Fi + 3G destekli iki çeşidinin bulunacağı NGP'nin diğer tüm ayrıntılarını daha öncelerde yayınladığımız makalemizde vermiştik.

Melik Arslan

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Pil ile calisan bir alette PS3 kadar guc beklemek salakca olur saten.

Ikisinin arasinda daglar kadar fark var, PSP yaninda tasimak istiyorsan uygun suanda PSP GO var cikincada bunu alicam. Ama PS3 sabit televizyonun yaninda kalacak bir alet.

Ikisi ayni sey deyil.

Akıllıca, çünkü ilgiyi Psp Phone'a kaydırmaya çalışacaklar.

tabi öyle dicek yoksa ps3 satamaz :D

Olsun yine de alınır, ayrıca şu 100 kat daha dayanaklı piller vardı; demek ki o olsaymış PS3'ü geçecekmiş :):)

PS3 kadar performans göstermesi imkansız ki zaten saçmalamışlar resmen..

O kadar iyi olsa zaten PS3 yerine bunu alirim tv ye baglarim zaten wifi var iki tanede dualshock joyistik aldimi di en guzel oyun dalgasina sahip olurum ki yok öyle birsey :))

E yani boyutuna göre PS3 ile kapışamaz zaten ama PSP'den kaliteli olacaksa almaya değer. PSP 2000'im eskidi artık. :)

ps3 slim 250 watt güç çekiyor bu kadar gücü bir el konsolunda sağlayabilmek için akü lazım akü takılırsada bence hiç portable olmaz o yüzden ps3 kadar olmasını beklemek yanlış olur ama ps3'e yakın olabilir.

Pil teknolojisinin geliştirilmesi lazım artık şu anki sistem hiç yeterli değil

Bence yapabilir ama program yükleyemez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir