Sony RX1-RII ile 42.4 megapiksel devri!

Sony, tanıttığı yeni fotoğraf makinesi RX1-RII ile müthiş bir megapiksel değeri sunuyor!

Sony RX1-RII ile 42.4 megapiksel devri!

Sony, dijital fotoğraf konusundaki başarısını kanıtlamış bir marka. Yıllardır fotoğraf makinesi ve video kamera tarafındaki tecrübesini akıllı telefonlara da aktaran şirket, yüksek kalitedeki lensleri sebebiyle pek çok cep telefonu üreticisi tarafından da kamera modülü konusunda tercih ediliyor. Sony'nin ve elbette diğer lens üreticilerinin akıllı telefonlardaki kamera çıtasını sürekli yükseltmesiyle birlikte kompakt fotoğraf makinelerinin etkilenmediğini söylemek yanlış olacaktır. Ancak Sony, bu alanı da boş bırakmıyor. Özellikle şirketin dün tanıttığı RX1-RII kompakt kamerası, bir hayli iddialı.

Full Frame sensör teknolojisine sahip olan yeni RX1-RII, Sony'nin amiral gemisi konumundaki A7R Mark II'nin üzerindeki megapiksel sayısını kompakt boyuta getiriyor. Tam 42.4 megapiksel arka aydınlatmalı sensörün sahibi olan RX1-RII, Sony'nin Full Frame şampiyonu olarak anılmakta gecikmeyecek gibi. Doğal ISO 100-25600 aralığında ve 14-bit RAW imaj yakalama desteği sağlayan RX1-RII, Zeiss Sonnar T35mm F2 Lens ve yeni Pop-Up OLED elektronik vizörle birlikte geliyor.  

Güncellenen bu modelle birlikte otofokus hızını yüzde 30 daha yukarı çekerken, Sony'nin bu modelle birlikte en büyük iddiası, dünyanın ilk değişken optik geniş açılı filtresini bu modelle birlikte sunması oluyor. Böylece daha keskin ve ayrıntılı kareler yakalayabilen RX1-RII, fiyatıyla da elbette el yakıyor. Aralık ayında İngilitere ve Amerika'da satışa sunulacak olan RX1-RII, ABD'de 3300 dolardan, İngiltere'de ise 2600 pounddan satışa sunulacak.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

türkiyede bunun fiyatına herelde şahin alınır

@16 Ekim 2015 11:03 Almanyada O fiyata 5 yaşında Audi A4 alırım. Bu makinenin Türkiye fiyatı en az 15.000 TL.

Sensor full frame iken cozunurlugu ikiye katlamak sadece isik hassasiyetini azaltir. Cok kaliteli bir is yapmis olduklarini sanmiyorum.

3300 dolara kompakt alacağıma gider Canon 6D ile stüdyo kurarım. Sony telefonda çok iyi ama şu fotoğraf makinası fiyatlandırmasında pek makul değil.

Desene turkiyeye gelse 10.000 tl altinda gelmez.

Bunun yerine lumia 1020 alın. Şaka bir yana telefonlar fotoğraf makinelerinin yerini tutamaz bence ama güzel makine. Canon daha iyi bence.

Canon 5 D Mark III kullanıyrum ancak heryere taşımak mümkün olmuyor.. Bu makinayı İsviçreden 2000 Frank a aldım, basit gösterişsiz bir makina. Ayar menülerine ulaşmak ve kullanımı çok kolay. Şimdi elimden bırakamıyorum. Çekimlerde mükkemmel sonuç veriyor. Mark III ü aratmıyor. Kanımca tek sorunu, pil dayanım süresi. Oldukça kısa. Mutlaka yedek pil bulundurmak gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost