Sony saldırılardan dolayı onları suçladı!

Sony, başına bela olan hack olayının sorumlusunu buldu! İşte dev PSN hack'inin suçlusu...

  • Gökay Özbudak
Sony, Anonymous'u hedef gösterdi!
Zor durumda kalan kullanıcılar oldu...

20 Nisan'da Sony'nin Playstation Network'u kapatmasına neden olan siber saldırılarla ilgili dev firma Birleşik Devletler Üretim, Ticaret ve Reklam'dan sorumlu komitesine bir mektupla açıklama yaptı. Playstation'ın blog sayfasında bir özeti bulunan mektupta yazılanlara göre, Sony saldırılardan ünlü hacker grubu Anonymous'u sorumlu tutuyor.

70 milyon kullanıcısının bilgilerinin alındığı saldırıyla ilgili mektupta şu satırlar bulunuyor; " Suçlu bir hacker tarafından yapılan ne ani ne de anlaşılabilir olan bu olayla ilgili şirketin karşı karşıya olduğu olağandışı durumu takdir edebildiğinizi umuyoruz. Ayrıca sunuculardan birinde "Biz lejyonuz" yazısı bulunan ve adı Anonymous olan bir dosyanın varlığını da bulduk."

Anonymous bu konudaki suçlamaları ise kabul etmiyor. Ayrıca Sony kullanıcıların kredi kartlarına ait numaraların alındığına dair bir kanıt olmadığını ve yalnızca 2007'den kalma eski kredi kartı numaralarının alındığını da yineledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Playstation kullanıcıları bundan sonra Sony'ye biraz zor güvenir gibi halihazırda Xbox LIVE zaten PSN'den iyiyken (ki arkasında koskoca Microsoft var), ve de bu Kinect olayı da varken; Sony'nin devrim niteliğinde bir konsol yapması ve Xbox 720'nin onunla yarışamayacak derecede dandik olması lazım. Ayrıca bu sefer Microsoft yeni konsolunu Sony'den sonra yapar bana göre. Donanım üstünlüğüyle birlikte Playstation diye bir marka kalmaz...

Sony yalancı çoban oldu benim gözümde. Bu olay ilk patlak verdiği zaman niye açıklamadılar? 1 hafta sonra söylediler ? Milletin k.kartı bilgileri uçtu giti ve 1 hafta sonra açıklama yapıyolar. Daha önce nerdeydin ?Hal böyle olunca buna bile inansı gelmiyor insanın.

Buna ek olarak SOE'deki kullanıcıların bilgileride çalınmış. Bir bu eksikti.

Zavallı Sony, bütün bunları " hak etmiyorlar "! Ama internete sansür yamamaya çalışan devletlerin kurumları çok daha fazlasını " hak ediyorlar!

Sırf adı aynı diye bu hacker grubunu suçlayamazsınız.Eğer suçlayacaksan daha çok avukat ve daha fazla saldırıya maruz kalacağın anlamına gelir ama bu iş tamamiyle sony'nin işidir.Hiçbir hack grubu adam akıllı delil olmadan suçlayamazlar.

network açılcak mı sen baa onu de bakem oyun indiremiyorum kıl oldum ya

suçlu hacker değil sony'e güvenen kişi

Sony saga sola laf atmak yerine kendi isine baksa bu hallerde olmazdi. 100 milyon hesap gitmis 80 milyon kisi uc haftadir oyun oynayamiyor. Surekli pazartesi carsamba diye milleti oyaliyorlar. Avukata para yedireceginize sunucularinizi yenileyin. Milattan önce kalmis linux makinelerde neredeyse 4-5 yildir güncellenmemis Apache sunuculardan hack yiyorlar saga sola saldiriyorlar. Kapiyi sen acik birakirsan hirsiz girer. Simdi saldirmayi birakip bir an önce sunucularini online etmesi gerekiyor yok bir iki hafta daha surerse bu bir cok kisi son kez sonu kullanmis olacak.

Araştırmalara göre Sony'i kötüleyenlerin %90'ı, PlayStation 3'e, PsP'ye veya orijinal oyunlarına fiyatları nedeniyle sahip olamayanlar. Bu arkadaşlara söylüyorum, fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının asıl sebebi vergiler ve aracı firmalardır, Sony değil.

haberlerde izlemiştim: boğazdaki yalıya gemi ile giren klavuz kaptan nasıl klavuz kaptansın sen diye kendisine çıkışan yalı sahibine; buraya yalı yapılır diye yalı sahibini suçluyordu

bu haberi okuyunca aklıma bu olay geldi de!

Sen de yorum yaz