Sony suçluları buldu!

Japon devi Sony büyük zarar açıkladı; bakın bu zarar için kimleri, nasıl suçladı...

Sony suçluları buldu!

Sony, mali rakamlarını açıkladı; ancak rakamlar Sony için gerçekten de büyük bir hayal kırıklığı yaratacak cinsten...

Teknoloji devi Sony, 5,6 milyar dolarlık yıllık zarar açıkladı. Peki bu zararın kaynağı neydi? Elbette karşısında hızla büyüyen Samsung ve Apple bir kenara, Tayvan'da meydana gelen sel felaketi de Sony'nin gelirini olumsuz yönde etkileyen olaylardan sadece bir diğeri...

Gelirleri 79.2 milyar dolara düşen Sony, geçen yıl 87.8 milyar dolar gelir elde etmişti. Hisse başına 5.5 dolar değer yitiren şirket, zararın nedeni olarak ise Japonya ve Tayland'da meydana gelen doğal felaketleri gösterdi ve kendini savundu.

Elbette kötüye giden Japon parası, yenin durumunu da atlamamak gerekiyor.

Kısacası Sony, kötü geçen yılı pek çok etkene bağladı ama kendilerinin yaptıkları herhangi bir hatanın varlığını kabul etmedi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

sony çıkardığın telefonlar sayesinde iyi günler bekliyor seni merak etme.

Eski parlak günleri geride kaldı sony'nin, phlips'in. Samsung ve lg çok yenilikçi ürünlerle büyüdü de durdu. Ama sanki eski devler daha kaliteli ürünler üretiyordu gibi.

bir hatası olduğunu zaten zannetmiyorum. ilk olarak 2009 yılındaki krizle başladı. sonra tsunami, deprem, sel öyle devam etti. ben en çok japon Yen'ine bağlıyorum bu kaybı. CEO su değişti umarım en kısa sürede kendine gelir.

Sen git canavar gibi xperia telefonlara 512 mb ram koy ondan sonra nie zarar ettik de.

ben soyluyorum sony hep acgözlülüğünden kaybediyor

suçlu benim. hiç PSP almadım.

çok hata yaptılar lcd tv de kendilerini çok üstün görerek yüksek fiyat verdiler buda bir gerçek,selle alakası yok zaten lcd ve led tv de sony çok gerilerde kaldı.

once xperialara 1gb ram koy lcd ve led tvlere daha mantikli fiyat ver karini arttirirsin.

tek suclu lg ve samsung.adamlar resmen sony yi teknolojisiyle dövdü

Apple' de bir 8,10 sene sonra böyle tel tel dökülmeye başlayıp ağlayacak...pahalı pahalı bir yere kadar kakalarsın millete!..tıpkı Sony gibi,kendine aşırı güven bazen sıkıntıya sokar!..

Sony'e saygı duyyorum,kalitesini tartışmam bile fakat suya sabuna bulmaları bahaneyi oda enteresan,bir şirket hiç mi kendisiyle yüzleşmez yöneticilerine toz kondurmaz,yöneticilerini mercek altına almaz siz ne işyaparsınız bu şirket neden zarar ediyor hesap sormaz!..

sony nin böyle olmasının iki sebebi var biri pahalı olması ikinciside nilletin kaliteden çok yüksek performanslı ürünler seçmesi samsung un telefonları çok kaliteli değil uzun ömürlü de değil ama yüksek performans veriyor

SONY'NİN ESKİ PARÇA KALİTESİNİ İSTİYORUZ YENİ BÜTÜN ÜRÜNLERİNİN PARÇALARI ÇOK ADİ VE HEMEN DEFORME OLUYOR

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir