Sony Vaio bilgisayarlarını gençleştiriyor

Sony Vaio dizüstü bilgisayarlarını gençleştiriyor, hem de en üst seviye işlemcilerle...

Sony Vaio bilgisayarlarını gençleştiriyor
Sony Vaio'lar gençleşiyor.

Sony, Vaio dizüstü bilgisayarlarının performansını yeni işlemciler, daha fazla bellek ve sabit disklerle güçlendiriyor. Intel'in yeni dizüstü canavarı 3,06 GHz'lik Core 2 Duo T9900'ü de bu işlemcilere dâhil.

Sony'nin uyguladığı gençleştirme planı SR, JS, LV, AW ve FW serilerini kapsıyor. Yenilemeden en büyük payı alan ise 18,4 inçlik bir ekrana sahip olan VGN-AW31XY/Q modeli.

Intel'in üst seviye "extreme" işlemcilerine sakladığı 3 GHz üstü bir saat hızına sahip olan T9900'ü kapan bu model ayrıca 8GB RAM belleğe, 500 GB'lık bir standart sabit disk ile iki adet 64 GB'lık SSD sabit diske kavuşuyor. Bunların dışında VGN-AW31XY/Q 'nun bir de Blu-ray yazıcısı var.

Sony'nin oyun sevenler için önerisi ise VGN-FQ41ZJ/H. 16,4 inç boyutunda bir ekrana sahip olan model "Full HD" çözünürlüğünü destekliyor. 2,53 GHz'lik Core 2 Duo P8700 işlemcisi, 6 GB RAM belleği, 500 GB sabit diski ve bir Blu-ray yazıcısı olan bilgisayarda oyun tutkunlarını sevindirecek 1GB GDDR3 bellekli AMD ATI Mobility Radeon HD4650 grafik işlemcisi var.

Oyun için tasarlanmış VGN-FQ41ZJ/H 'nin yurtdışı fiyatı ise 1.600 Avro. Ama Sony'nin bütün modelleri bu kadar pahalı değil: Eğer bu kadar yüksek donanıma ihtiyacınız yoksa 950 Avro'dan başlayan fiyatlarla bir Vaio'ya sahip olabilirsiniz.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

mükemmel tek kelimeyle

Kesinlikle sony vaio laptop lar mukemmel kendin fe 855 kullanıyorum 2 yıl once abd den geldi. cok sessiz calısıyor ısınma ptoblemi falan da yok işçilik cok kaliteli ekran parlaklığı ve cozunurluğu gayet iyi. ortalama bir kullanıcı için cok iyi bir performans sunuyor..bir daha laptop alcak olsam yine sony vaio alırım...

Vaio'lar gercekten güzel ama cogu modelde fan ve isinma sorunu var, özellikle CS serilerinde fan sesi problemi inanilmaz. Ben bir tane CS21 alip 1 hafta gecmeden iade etmek zorunda kaldim. Yerine bir Z serisi Vaio aldim, bu da biraz fazla isiniyor ama şükür fanı sessiz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir