Sony Vaio'dan ultra-ince dizüstü serisi: X

Sony X serisi ile Vaio laptop'larını iyice inceltiyor; Windows 7'ye merhaba diyor...

  • M. Oğulcan Gökçe
Sony Vaio'dan ultra-ince dizüstü serisi: X
X serisi Vaio'lar gerçekten de ince: Yalnızca 1.4 santimetre!

Geçtiğimiz ay Berlin'de gerçekleştirilen IFA Fuarı, 60 ülkeden 1.164 şirketin katılımıyla tamamlanmıştı. Bu yıl Sony firması'nın tanıttığı ürünlerden biri olan Vaio X serisi süper ince dizüstü bilgisayarlar, nihayet tüketiciyle buluşuyor. Kasası karbon fiber, klavyesi ise alümiyumdan üretilen Vaio X, 278 x 185 x 13.9mm ölçülerinde ve bataryasız yalnızca 655 gram ağırlığında. Şimdilik sınıfında hafiflik rekorunu elinde tutan X serisindeki her iki model de, 1366 x 768 çözünürlüğe sahip 11.1 inç büyüklüğünde ekranlarla geliyor. 2gb DDR2 bellek, VGA ekran çıkışı ve multi-touch pad, yine bu seride sunulan iki modelin ortak özellikleri. Windows 7 platformuyla satışa sunulacak 3G uyumlu X serisinde Memory Stick Duo- SD kart girişi, Ethernet ve USB girişleri (2 adet) bulunuyor.

İşlemci olarak daha çok Tablet PC'ler ve Netbook'larda görmeye alıştığımız Intel Atom mimarisini kullanan X serisi, çok yüksek bir performans sunacak gibi görünmese de, estetiğiyle ve vaadedilen uzun pil ömrüyle göz dolduruyor. Serideki iki modelin arasındaki tek fark, işlemci hızında: VPC-X11S1E/B'de, 2GHz Intel Atom Z550; X11S1E/B'de ise 1.86GHz Atom Z540 işlemciler kullanılmış. Önümüzdeki aylarda siyah ve altın renk seçenekleriyle raflardaki yerini alması beklenen Vaio X'in tahmin edilen Amerika satış fiyatı ise 1300 dolar civarında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Siz siz olun markaya bakıp dizüstüne ömürlük servetinizi ödemeyin. Servetini yatırıp da kafasına taşlara vuran çok kişi gördüm. Ödediği servetle otomobil,ev,arsa alınabilirdi. O fiyatlara 3-4 adet daha hızlı , daha estetik dizüstüler alınabilir.

performans yok,dvd writer yok,oyun oynananacak kapasite yok..var olan markası ve oldukça yüksek fiyatı..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play