Sony ve Microsoft'un Anlaşmazlığı

Sony, Blu-ray'i Xbox 360'a entegre etmek istiyor, ama Microsoft bu konuda aynı görüşte değil.

  • Selim Öztürk
Sony ne yapacak?

Sony Electronics'in başı Stan Glasgow'a göre Sony, Blu-Ray aygıtını Xbox ve Mac bilgisayarla entegre etmeyi düşünüyor.

Sony yönetimi, şirketin HD disk formatını, Microsoft oyun konsolları ile Apple bilgisayarda görmek istediğine dair ortada dolaşan söylentileri kısmen doğruluyor. Glasgow daha fazla ayrıntıya girmese de bu yönde bir düşüncelerinin olduğunu da saklamıyor.

Glasgow'a göre bu işlem uzun zaman alabilir, yani yıllar sürebilir. Xbox 360'a, dahili olarak eklenecek bir HD DVD yerine USB arabirimini kullanan harici bir Blu-ray sürücüsü entegre edilme ihtimali daha fazla. Microsoft, herhangi bir disk formatının başarısıyla kendi Xbox 360'ının bir alakası olmasını istemediği biliniyor. Bu nedenle Microsoft, Xbox'un başarısını filmler yerine oyunlarla sürdürmek istiyor ve bu görüşünü Sony'e aynen iletmiş.

Microsoft, bu konuda bir açıklama yapmazken, Sony yöneticilerinin söylemlerini de reddetmiyor. Apple ise bu tartışmada henüz rengini belli etmiş değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Microsoft ve Apple, SONY gibi teknoloji üretmiyorlar. Sadece ticari mantık güdüyorlar. Microsoft ve Apple, SONY nin herhangibir teknolojisine alternatif üretmeye son derece uzaklar. En kısa zamanda Blu-ray'i kullanmak zorundalar.

Bakalım biz son kullancılar tüketiciler ne yapacak siz onu düşünün.. Microsoft'u, Sony'si osu busu şusu bir yolunu bulur merak etmeyin olan son kullanıcıya olur... Şimdi hazırda Blu-Ray DVD format liderliği artık kesinleşti değilmi? (filmlerde tamamda oyun DVD leri anlamında da önemli) yani HD-DVD nin ruhuna fatiha okuyabiliriz.. Bizler ne yapacağız, hala standart DVD format yazıcı+okuyucularla?...
LG ilk ürünlerini sundu ben Samsung dan bir hamle bekliyorum gerisi hikaye.. Şöyle performanslı fiyatı uçuk olmayan Blu-Ray optik okuyucular ve yazıcılar anlamında. Yazıcı neyse okuyucu ürünleri daha önemli...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play