Sony, Wii U'yu beğenmedi!

Playstation'ın babası Sony, ilk "yeni nesil" konsol Wii U hakkında çok da iyi şeyler söylemiyor!

  • Ertuğrul Süngü
Sony, Wii U'yu beğenmedi!
PS3 ve PS Vita, Wii U gibi çalışabilecek mi?

Nintendo'nun yeni jenerasyon konsolu Wii U aramıza katılan ilk "yeni nesil" konsol oluyor. Fakat Sony için Wii U'nun yeni tablet kontrol sistemi, aslında hiç de büyük bir yenilik değil.

Sony'nin yönetici koltuğunda oturan John Koller konu hakkında, "PlayStation hayranlarına Wii U duyurulduğu andan itibaren, PS3 ve PS Vita'nın birleşmesi sonucu benzeri bir kullanıma kavuşabileceklerini söyledik" diyor ve ekliyor: "Bizim için önemli olan konsept ve oyuncuların yaratılan tasarım içerisinde gerçekten rahat edebildikleri görmek."

Şimdilik herhangi bir PS3 / Vita bundle'ı bulunmadığına dikkat çeken Koller, her PS Vita sahibinin aynı zamanda PS3'e de sahip olduğunu ve bu sayede kullanıcıların karşısına çıkacakları olası bir yeni kontrol sisteminin, büyük kitleler tarafından rahatça kullanılabileceğini söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Playstation 3 şu an ki en iyi konsoldur. Wii U bile PS3'den daha iyi görüntü kalitesi veremiyor. PS3'ün tek eksiği Kinect gibi bir cihazdır onun dışında çok kalitelidir.

@Greatness daha piyasaya çıkmamış ürün hakkında fikir sahibi olmak! !!?? p3 fanları kendilerini aşmış yahu! sizler daha kimsenin bilmediği bir ürünü bile sanki biliyormuşçasına kötülemekten hiç çekinmeyecek kadar körü körüne fan olduktan sonra sony`de pek tabi playstation 4 için oyunu reklam gösterimi için donduran uygulama için patent alır! (xbox sahipleri hiç boşuna sevinmesin aynı özellik xbox 720 içinde getiriliyor) playstation 3`te sarı ışık hatası olmasına ve bu sorunun yaşanma sıklığı xbox360 ile aynı olmasına rağmen, xbox360`da 3 kırmızı ışık hatası veriyor bu sorun playstation 3`te kesinlikle yok diye p3fanlarının interneti birbirine kattıklarına şaşmamak lazım!

satis rakamlari wii diyor.

Sony`nin herhangi bir rakibinin ürününü beğendiğini söyleyerek tarafsızlığını kanıtladığını gören ya da duyan var mı? Daha piyasaya çıkmamış kimsenin görmediği ne olacağı hakkında fikrinin dahi olmaığı bir ürün hakkında Playstation 3`ün gerisinde kalıyor diyen Greatness nickli arkadaşa; büyüksün abi diyorum! :D Wii U`nun nasıl olacağı bu arkadaşa malum olmuş anlaşılan! :)

Sen de yorum yaz