Sony Xperia Z1S testte!

Sony'nin yeni canavarı Xperia Z1S'i iki hafta kullandık, test ettik! Raporumuz, içeride...

Mesajlaşma ve web tarayıcısı

Mesajlaşma ve web tarayıcısı

Mesajlaşma

Xperia X1S, Google Play'deki sayısız mesajlaşma uygulamalarından elbette faydalanabiliyor. Telefondaki varsayılan mesajlaşma uygulamasının kullanımı, diğer telefonlarda olduğu gibi çok kolay. Mesajlar, isimlere veya gruplara göre gruplandırılıyor. Mesaj gruplarını silmeniz oldukça kolay.

İsterseniz SMS mesajlarını ve Google Talk mesajlarını Google Hangouts uygulaması altında toplayabilirsiniz. Bu durumda Hangouts, varsayılan mesajlaşma uygulamanız haline geliyor.

Web tarayıcısı

Bugünlerde çıkan birçok telefon gibi Xperia Z1S de Chrome'u varsayılan web tarayıcısı olarak sunuyor. Chrome, sorunsuz, hızlı ve sezgisel bir web tarayıcısı olduğundan web'in keyfini çıkarmaya hemen başlayabiliyorsunuz. Google hesabınıza oturum açmanız halinde masaüstü Chrome ile yer imlerinizi, geçmişinizi ve sekmelerinizi paylaşmanız mümkün.

Bir web sayfasını açtığınızda ve yüklenme işlemi tamamlandığında, sayfa tüm ekranı kaplıyor ve size daha rahat bir görüş alanı sunuyor. Yukarı veya aşağı kaydırdığınızda URL çubuğu tekrar görünür hale geliyor, bu sayede farklı bir adres yazabiliyor veya bir başka sekmeye geçiş yapabiliyorsunuz.

Chrome'u sevmiyorsanız, Google Play'de Firefox'tan Dolphin'e birçok seçeneğiniz var. Ancak Chrome'un üzerine önereceğimiz bir başka tarayıcı yok, çünkü bizce yeterince hızlı, güncel ve iyi. Üçüncü parti web tarayıcıları, bazı telefonlarda kararsızlık gibi bazı küçük sorunlara sahip olabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Sony güzel ataklandı fakat sürekli model çıkarması biraz can sıkıcı sanki. Sony Xperia Z1 biraz soğusaydı.. Z2 Geliyor hemen..

sony number one

Z1s amerikaya t-mobile oparötörüne özel bi cihaz piyasada bulamamanız normal,ayrıca htc satışlarda Sonynin gerisinde...

Sonynin iddiasına göre sensör 1020 den büyük değil o değerlendirme android telefonlar içinde yapılmış bi değerlendirme

Çok ilginç bi sitesiniz... Z1 ile Z1S tamamen aynı cihazlar ama Z1 incelemesiyle burada söylelenler çok farklı

SONY KADAR KALİTELİ BİR MARKA YOKTUR PREMİUM CİHAZLAR SUNUYOR ... OMNİBALANCE TASARIM ANLAYIŞINA HAYRANIM .....

Galaxy lerden daha sağlam,daha performanslı,daha estetik

Sony çok kaliteli telefonlar üretiyor,özellikle ses konusunda çok iyiler.

sanal tuş İSTEMİYORUM. ekranın verimini düşürüyor.

Burdan benim anladığım Z1S in kamerası Z1 e göre daha iyi ama siz fotoğrafların biraz kötü çektiğini söylüyorsunuz nasıl iş anlamadım ?

Z1 ile ne farkı var bi batarya galiba bide 4.3 ile geliyo saçmlanmış gibime geliyo biraz

bu aleti Samsung yapsa yere göğe sığdıramayacak plastiksever yorumcular yine iş başında ;)

Z1 ile Z1s arasındaki en büyük fark, yanılmıyorsam z1 16 GB - Z1s ise 32 GB

Sony z1 ile z1s özellikleri aynı bende z1 var ve çok memnunum sadece facebook messenger aşırı kullanımı aynı anda 3-5 kişi ile sohbet çok ısınmasına ve pilin çabuk bitmesine nefen oluyor ben birde filipindeyim ortalama sıcaklık 45 derecelerde telefon sıcaklığını hesap edin ona rağmen telefon hala diğer markaların telefonlarından iyi çalışıyor burda filipinde sony servis ile görüştüm aşırı ısınma ile ilgili sd kart da aşırı ısınmaya yol açabilir dedi kamera uygulamasında normal ışık şartlarında mükemmel video foto çekiyor ama ışık azken görüntü bozulması var illa az da olsa ışık kaynağı gerekiyor bence 20 mp hakkını veriyor Hoparlörden az ses gelmesi su geçirmez özelliğin bir kaybı ana yine de yeterli Ben çok memnunum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir