Sony Xperia Z1S testte!

Sony'nin yeni canavarı Xperia Z1S'i iki hafta kullandık, test ettik! Raporumuz, içeride...

Tasarım

Tasarım

Tasarım

145.7 x 73.9 x 8.6 mm ölçülerindeki Xperia Z1S, 5 inç'lik 1080p çözünürlüklü ekranla geliyor. Çerçeveleri ekrana oldukça yakın diğer Android'lere göre Z1S'in ekranının altında ve üstünde bolca boş alan var.

Bu boş alanı pilin 3.000mAh'lik yüksek kapasitesi için affedebiliriz. Cihazın cam kaplı ön ve arka yüzünü, kenarlar boyunca uzanan metal çizgileri beğendik. Bu tasarım, Sony'nin diğer ürünlerini hatırlatan şık bir tasarım.

Cihazın ön yüzünde 2 megapiksellik, 30 FPS'de 1080p kayıt yapabilen bir kamera bulunuyor. Sony'nin iddiasına göre 41MP'lik Lumia 1020 dahil, bir akıllı cepteki en büyük sensör, 20MP ile Xperia Z1S'in arkasında yer alıyor.

Telefonun alt tarafında kenar boyunca uzanan bir hoparlör ızgarası var. Mikrofon da bu ızgaranın içinde bulunuyor. Hoparlörün sağında, sağ alt köşede ise telefonunuza ip bağlamanızı sağlayan yuva yer alıyor.

Telefonun büyük hoparlörünün ses seviyesinin çok da yüksek olmaması bizi şaşırttı. Bunun gövdenin su geçirmezliğiyle de bir ilgisi olabilir. Ancak bizce önemli bir kayıp değil.

Sağ tarafında ses ve kamera düğmelerine, micro-SIM kart slotuna sahip Xperia Z1S, solda micro-USB portunun ve microSD kartın bulunduğu iki kapağa sahip. Evet, Xperia Z1S, 64GB'a kadar microSD kartları destekliyor. Sol kenarda telefonu istasyona oturtmaya yönelik bir konektör de var. Portlar ve slotlar üzerindeki kapakları sevmiyor olabilirsiniz. Ancak bunlar, tasarımı bir miktar daha temiz hale getirdiği gibi, muhtemelen su geçirmezliğe de yardımcı oluyorlar.

Testimiz sırasında suya da batırdığımız Z1S, su içinde dokunmaları algılamasa da çıktığında ve kurulandığında çalışmaya devam etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Sony güzel ataklandı fakat sürekli model çıkarması biraz can sıkıcı sanki. Sony Xperia Z1 biraz soğusaydı.. Z2 Geliyor hemen..

sony number one

Z1s amerikaya t-mobile oparötörüne özel bi cihaz piyasada bulamamanız normal,ayrıca htc satışlarda Sonynin gerisinde...

Sonynin iddiasına göre sensör 1020 den büyük değil o değerlendirme android telefonlar içinde yapılmış bi değerlendirme

Çok ilginç bi sitesiniz... Z1 ile Z1S tamamen aynı cihazlar ama Z1 incelemesiyle burada söylelenler çok farklı

SONY KADAR KALİTELİ BİR MARKA YOKTUR PREMİUM CİHAZLAR SUNUYOR ... OMNİBALANCE TASARIM ANLAYIŞINA HAYRANIM .....

Galaxy lerden daha sağlam,daha performanslı,daha estetik

Sony çok kaliteli telefonlar üretiyor,özellikle ses konusunda çok iyiler.

sanal tuş İSTEMİYORUM. ekranın verimini düşürüyor.

Burdan benim anladığım Z1S in kamerası Z1 e göre daha iyi ama siz fotoğrafların biraz kötü çektiğini söylüyorsunuz nasıl iş anlamadım ?

Z1 ile ne farkı var bi batarya galiba bide 4.3 ile geliyo saçmlanmış gibime geliyo biraz

bu aleti Samsung yapsa yere göğe sığdıramayacak plastiksever yorumcular yine iş başında ;)

Z1 ile Z1s arasındaki en büyük fark, yanılmıyorsam z1 16 GB - Z1s ise 32 GB

Sony z1 ile z1s özellikleri aynı bende z1 var ve çok memnunum sadece facebook messenger aşırı kullanımı aynı anda 3-5 kişi ile sohbet çok ısınmasına ve pilin çabuk bitmesine nefen oluyor ben birde filipindeyim ortalama sıcaklık 45 derecelerde telefon sıcaklığını hesap edin ona rağmen telefon hala diğer markaların telefonlarından iyi çalışıyor burda filipinde sony servis ile görüştüm aşırı ısınma ile ilgili sd kart da aşırı ısınmaya yol açabilir dedi kamera uygulamasında normal ışık şartlarında mükemmel video foto çekiyor ama ışık azken görüntü bozulması var illa az da olsa ışık kaynağı gerekiyor bence 20 mp hakkını veriyor Hoparlörden az ses gelmesi su geçirmez özelliğin bir kaybı ana yine de yeterli Ben çok memnunum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir