Sony Xperia Z2 Compact sızmış olabilir!

Sony'nin özellikleri pek de "küçük" olmayan küçük cebinin yeni modeli, bu resimdeki gibi olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony Xperia Z2 Compact sızmış olabilir!

Boyutu küçük ceplerin özelliklerinin de "küçülmesinden" hoşlanmıyorsanız, sizinle aynı fikirde olan Sony'yi yakından izlemenizde fayda var. Xperia Z1 Compact, "küçük" sayılabilecek ekranına rağmen, üst seviye ceplerle rekabet edebilecek güçlü özellikleriyle dikkat çekiyordu.

Z1 Compact'ın yerini alacak Xperia Z2 Compact ise internette ilk kez kendini göstermiş olabilir. Japonca blog ATRPG'nin yayınladığı broşüre göre Z2 Compact (veya listedeki adıyla Xperia A2), 4.3 inç'lik, 720x1280 çözünürlüklü bir ekranla gelecek. 2.2GHz dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemciye ve 2GB RAM'e sahip telefon, 16GB dahili depolama alanı sunacak.

Arka yüzü plastik olduğu söylenen telefonun ölçüleri ise 128 x 65 x 9.6mm. Xperia Z2 Compact, "gri siyah", beyaz, eflatun ve turuncu renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek.

Cihazın özellikleri etkileyici olsa da, Snapdragon 801 işlemcili, 3GB RAM'li Xperia Z2'ninkilere yetişmiyor. Özelliklerin Xperia Z1 Compact'inkine çok benzemesi, sızıntı hakkında şüpheler doğuruyor. Sızıntı eğer gerçekse, Xperia Z2'nin ne kadar yenilik getireceği tartışılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak ben bir süre telefonları araştırdım ve Sony alma kararı verdim ama bazı kişiler bana Sony alma fabrikası kapandı ve Sony battı gibi şeyler söylediler sizce almalı mıyım yoksa almamamalı mıyım

@30 Nis 2014 18:02 SONY battı diyenlere konuşmayı kes... asıl onlar battı...

@30 Nis 2014 18:02 Sony batar mı? Sony yaz google ile arat bak bakalım ne kadar büyük bir firma. Nokia değil Sony sadece mobile değil bir dalı telefon sadece.

Sony den bahsediyoruz ne batmasi.Gonul rahatligiyla al kullan tabi cikabilirse 3 aydir agac olduk beklemekten

3310 al süper telefon yeni çıktı boş ver sonyi samsungu appleı batmış onlar bazı kişiler bana öyle söyledi

Sony batar mı ps ler yeter yapma kardes kım sacmaladıysa sony satıyor z2 suan en cok beklenen telefonlardan bırı.Sony türkiye garantisi kötüdür ama onu söyleyebilirim

9.6 biraz kalın ama bu ekrana snapdragon 800 iyidir. ekranın 4.3ü geçmemesi ise bence en iyi haber.

Arkadaşlar sonunda z2 avrupada satışa çıktı bir, iki hafta içinde Turkiyede satışa cıkacak. Kim ler geldi kimler geçti ( htc8,samsung 5s ler ) biz seni bekledik sony z2 . En iyi telefon geliyor .

biey alırken ilk elden alacan üreticiden taşeronlarla çalışan samsung,iphone gibi firmalardan uzak duracan. sony,sharp alacan.

Sen de yorum yaz